Tapahtuman tyyppi











Ikäkausi


Ajankohta    -   
Järjestäjä
 
2020 Tammikuu
PäPa Lippukunnan johtokolmikoiden perehdytys 1/2020 
29.01.2020-29.01.2020 Partioasema, Töölönkatu 55, 00250 Helsinki
 
PäPa VOK Preppausiltamat 2020 
29.01.2020-29.01.2020 Ruoholahden nuorisotalo Koralli
 
J-SP 2020 kevään Parveilut 
29.01.2020-26.02.2020 Lintualueet
 
Lentävien leijonien kiipeilytys liikuntamyllyssä 
30.01.2020-30.01.2020 Liikuntamylly, Myllypuro klo 18-19:30
 
PP - aluetapaaminen - 9 Ylihyvä 
30.01.2020-30.01.2020 Vähäkyrö
 
PäPa vertaistuki-ilta lippukunnan taloudenhoitajille 
30.01.2020-30.01.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
Siirtymä (ex-laulujoutsenet) 
30.01.2020-30.01.2020 Aloitus: Valtatie 36, 90500 Oulu Lopetus: Kasarmitie 9, Oulu
 
Kuksaharjoitus 
30.01.2020-31.01.2020 
 
JN 1/20 Lettupeli 
31.01.2020-31.01.2020 Villa Sohlberg, Röyläntie 39, 02940 Espoo
 
Kymi Samoaja tapaaminen 
31.01.2020-31.01.2020 Kymenlaakso
 
RoTY/HaPo KITT - Kaikki tarpojat leipoo 
31.01.2020-31.01.2020 Pitkäjärven koulu
 
Merikoirien ja Haikalojen Yöretki 31.1.-1.2.2020 
31.01.2020-01.02.2020 
 
Pikkuoravien yöretki Munkalolla 
31.01.2020-01.02.2020 Munkalo
 
Samoajaretki 2020 
31.01.2020-01.02.2020 Pyölinrannan rantasaunarakennus
 
Virven testiretki 
31.01.2020-01.02.2020 
 
2. vuoden Seikkailijoiden Talviretki 
31.01.2020-02.02.2020 Karhukolo
 
Arktinen talviretki 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Evon leirialue, Käenpesän kotalaavu.
 
HP Akela- ja sampokurssi 
31.01.2020-02.02.2020 Laitikkala, Pälkäne
 
JÄHA Talviretki - Salainen tehtävä 
31.01.2020-02.02.2020 Urholan kämppä, Kavalahti (Björnvikintie 109, Inkoo)
 
Jääkarhujen taival 
31.01.2020-02.02.2020 Hämeenkangas
 
Jäämörkö 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Myllykarhu
 
Kaamospelit 2020 - Pirkkalan Sotkapoikien talvileiri 
31.01.2020-02.02.2020 Pappila, Pirkkala
 
Kaamosromanssi – BP-talo 
31.01.2020-02.02.2020 Rokua
 
Kaamosromanssi tekijä 
31.01.2020-02.02.2020 Rokua
 
Kameleonttien Arramajaretki 
31.01.2020-02.02.2020 Arramajan –leirialue (Arramajantie 338)
 
KP JOO:n majakkaretki 
31.01.2020-02.02.2020 Sammalisen kämppä, Toivakka
 
KUURA20 
31.01.2020-02.02.2020 Tarkentuu myöhemmin
 
Lehtopöllöjen oma retki 
31.01.2020-02.02.2020 Tähylä, Veikkola
 
OO III 
31.01.2020-02.02.2020 
 
PP - PJPK-jaoston liveviikonloppu 
31.01.2020-02.02.2020 Koti-Pietilä, Liminka
 
Pulkka Mäessä 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Nuuksio, Kattilaniemen leirikeskus
 
PäPa Turvaseminaari 
31.01.2020-02.02.2020 Kuusitupa
 
Riihimäen alueen ROK 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Usmitupa, Hyvinkää Usminrinteentie 111, Hyvinkää https://partiotuki.fi/usmitupa/
 
Ryhmänohjaajakurssi (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
31.01.2020-02.02.2020 Lamperilantie 2571, 71650 Hirvilahti
 
Seikkailijain yhteisreissu 2020 
31.01.2020-02.02.2020 
 
Seikkailijoiden yhteisreissu 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Ritajärvi, Sastamala
 
SELVIYTYJÄT KITKA 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Kitka, Kortesjärvi
 
SP Ko-Gi staabikoulutus 2020 
31.01.2020-02.02.2020 
 
Talven ihmemaa 
31.01.2020-02.02.2020 Upilan leirikeskus
 
talvi Karpaasi -lippukuntaretki 31.1.-2.2.2020 
31.01.2020-02.02.2020 Pitkäjärven vaeltajien Kammi kämppä
 
Talvileiri 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Keltolahdentie 120, Keltolahti Teisko
 
Talviredu 
31.01.2020-02.02.2020 Hanikan kämppä / Karhunpesä Matasaarentie 1, Espoo / Soukan rantatie 74, Espoo
 
Talviretki seikkailijat ja sitä vanhemat 
31.01.2020-02.02.2020 
 
Uusimaa - Akela- ja sampokoulutus 1/2020 
31.01.2020-02.02.2020 Metsäpirtti, Tuusula
 
VaarVan talvileiri 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Kontiomäen seurakuntatalo,
 
Valashaiden talviretki 
31.01.2020-02.02.2020 Korpitörmän kämppä, Suvirannantie 242 Pornainen
 
ViVe Räntä 2020 
31.01.2020-02.02.2020 Lintukoto, Tykkitie 34, 49660 Pyhältö
 
Yöretki Erälään 
31.01.2020-02.02.2020 
 
Uusimaa - Partiojohtajan peruskoulutus 1/2020 
31.01.2020-05.04.2020 1. osa 31.1.-2.2. Kirilän kämppä, Vihti 2. osa 3.-5.4. Vihdin pirtti, Vihti
 
2020 Helmikuu
E-KP Hukkareissun yhteiskyyti 
01.02.2020-01.02.2020 Reitti: Lappeenrannan matkakeskus - Lauritsalan seurakuntakeskus - Joutsenon linja-autoasema - Imatran keskusasema - Oromylly (tarvittaessa Korvenkylä ja Simpele)
 
E-KP Talvikisat Hukkareissu III 
01.02.2020-01.02.2020 Oromylly, Parikkala
 
EnsiapuExcu 
01.02.2020-01.02.2020 Ynni
 
HP Lippukunnan talous -koulutus, Lahti 
01.02.2020-01.02.2020 Kallentalo, Lahti
 
HP Lippukunnan talous -koulutus, Tampere 
01.02.2020-01.02.2020 Partiotoimisto, Tampere
 
Julgröt 
01.02.2020-01.02.2020 Trädgårdsvägen 20 B 02710 Esbo
 
KUURA20 - Perhepartiolaiset 
01.02.2020-01.02.2020 Yltä ja alta maataideteos Hämeenkyrössä. Sasintie 555, 39150 Pinsiö
 
Kymiball johtajahuolto 
01.02.2020-01.02.2020 Mielakan rinnekahviossa ja saunatiloissa
 
Leppäkerttujen päiväretki "Tamperettaret" 
01.02.2020-01.02.2020 Kalevan kirkko
 
L-SP Lippukuntapäivä 
01.02.2020-01.02.2020 Rieskalähteen koulu, Turku
 
L-SP Luotsikoulutus (monimuoto) 
01.02.2020-01.02.2020 Turku
 
Lumikko-vartion päiväretki 
01.02.2020-01.02.2020 
 
MAKKARADUMLE 1.2.2020 
01.02.2020-01.02.2020 Vähä-Riutan laavu Birgitan polulla
 
Mielakka-päivä 
01.02.2020-01.02.2020 Mielakka, Kouvola
 
PP - Aluetapaaminen - 7 Priima 
01.02.2020-01.02.2020 Ilmajoki
 
Retki Tampereelle, "10 kilon siika" 
01.02.2020-01.02.2020 Tampere: Museokeskus Vapriikki ja SuperPark Särkänniemi
 
Suklaa-Saukkojen päiväretki 
01.02.2020-01.02.2020 Halmajoen luontopolku
 
TeTe: johtajahuolto keilaus 
01.02.2020-01.02.2020 Riihimäen keilahalli Pohjolankatu 6
 
Uusimaa - Sudenpentu/seikkailijaohjelman perusteet 
01.02.2020-01.02.2020 Metsäpirtti, Tuusula
 
Vargungarnas vinter(?)utfärd 
01.02.2020-01.02.2020 Gamlas: Alis och Trumpetparken / (Reservplan: Zoologiska muséet)
 
1. vuoden Seikkailijoiden Talviretki 
01.02.2020-02.02.2020 Karhukolo
 
BP:n jäljillä - retki 
01.02.2020-02.02.2020 Kololla, Seurakunnan kerotila Kirkkis, Kartanontie 8, 12540 Launonen
 
Höyhenretki 
01.02.2020-02.02.2020 Peurantupa, Vihti
 
Höyhenretki 
01.02.2020-02.02.2020 Peurantupa, Vihti
 
Johtajiston retki AiKUKiVa (Aina ne Kaikkein Urhoollisimmat Kiltit ja Vaativat) 
01.02.2020-02.02.2020 Partiopoukama, Sondby
 
Kotkien yöretki 
01.02.2020-02.02.2020 Köyliön metsästysmaja (Kokemäentie 511, 27710 Köyliö)
 
Laskutustesti 
01.02.2020-02.02.2020 
 
Metsälahnat Turkuun 
01.02.2020-02.02.2020 Turun keskusta-alue, yöpyminen Puhurin Poikien kololla Pitkäkatu 17, 20500 Turku
 
Naskali -20 (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
01.02.2020-02.02.2020 Leirisaari
 
PK EA1-kurssi 
01.02.2020-02.02.2020 Partioasema, Töölönkatu 55
 
Sauvon Hakkisten talvileiri 
01.02.2020-02.02.2020 Sauvon Hakkisten kolo, Pappila
 
scout trooper, koko ikäkauden tarpoja tapahtuma Isosssakyrössä 
01.02.2020-02.02.2020 Isokyröläisten kämppä
 
Sudenpentujen Höyhenretki 
01.02.2020-02.02.2020 
 
Sudenpentujen talviretki 
01.02.2020-02.02.2020 
 
Talviretki sudenpennut 
01.02.2020-02.02.2020 
 
Tokka-Lotta Atlantic Expedition Karibia IV 
01.02.2020-15.02.2020 Tokka-Lotta II Karibia
 
L-SP Piirirekry 
01.02.2020-28.02.2020 
 
NiSa Kausimaksu kevät 19 
01.02.2020-31.05.2020 
 
Jänöhetki 1/20 
02.02.2020 Olarin alue
 
HP aluetapaaminen Mänttä 
02.02.2020-02.02.2020 Jämsän Jokipartion kolo Asessorintie 2 Jämsä
 
HP aluetapaaminen Tampere/Sisä 
02.02.2020-02.02.2020 Viinikan kirkko Kaartotie 1 33100 Tampere
 
Johtajakokous 2.2.2020 
02.02.2020-02.02.2020 
 
Kettu-vartion päiväretki 
02.02.2020-02.02.2020 
 
Kevätkokous 2020 
02.02.2020-02.02.2020 
 
KiVi - yhdistyksen johtamisen perusteet 
02.02.2020-02.02.2020 
 
LLT Sudenpentujen päiväretki 
02.02.2020-02.02.2020 Villa Elfvik, Espoo
 
NoEr: Oravat Ikurin liikuntahallille 
02.02.2020-02.02.2020 Ikurin liikuntahalli, Tesomankatu 33
 
PP - aluetapaaminen - 6 Moomma 
02.02.2020-02.02.2020 Kälviä
 
Päiväretki Longinojalle 
02.02.2020-02.02.2020 Longinoja
 
Pönkkä (alue 3) Nuorten ryhmänohjaajien päivä 
02.02.2020-02.02.2020 Köykkyri / Kokkokolo / Kokkokankaan Seurakuntakeskus
 
Pönkkä (Alue3) Nuorten ryhmänohjaajien päivä 
02.02.2020-02.02.2020 Kempeleen Pyrintö / Kokkokankaan Seurakuntakeskus
 
Tietomaa (sudenpennut ja seikkailijat) 
02.02.2020-02.02.2020 Tietomaa Nahkatehtaankatu 6 90100 Oulu
 
Yhteiskuntasuhteiden piiripäivä 
02.02.2020-02.02.2020 Goforen tilat, Urho Kekkosen katu 7 B
 
HUPA Aliens-naruto runners keilaus 
03.02.2020-03.02.2020 Jyväskylän keilahalli, Pupuhuhdantie 4.
 
Koillisen aluetapaaminen 
03.02.2020-03.02.2020 ViVen Myllypuron kololla (Tuulimyllyntie 3 D, kellari)
 
Sudenpentujen iltaretki Lasten Kaupunkiin 
03.02.2020-03.02.2020 Lasten kaupunki, Aleksanterinaktu 16
 
SP Ko-Gi-kurssit 2020 
03.02.2020-10.06.2020 
 
L-SP VOK Saaristomeri pääsykoe 
04.02.2020-04.02.2020 Turku
 
SP Kipparikurssi - pääsykoe 
04.02.2020-04.02.2020 Useassa paikassa, valitse paikkakunta
 
Uusimaa - Tervetuloa partioon 
04.02.2020-04.02.2020 Fiskarsin Kylätila, Opintie 5, 10470 Fiskars
 
VOK Selkämeri pääsykoe 
04.02.2020-04.02.2020 Rauma/Pori
 
PäPa Veneenohjaajakurssin alkukoe ja teoriaosa 2020 
04.02.2020-08.04.2020 Helsinki
 
HP aluetapaaminen Forssa 
05.02.2020-05.02.2020 Humppilan Ilvespoikien kolo Lehtokuja 1 C 31640 Humppila
 
Merilehmien Aboa Vetus -retki 
06.02.2020-06.02.2020 
 
Partiotoimihenkilöpäivä 
06.02.2020-06.02.2020 G18, Yrjönkatu 18, 00120 Helsinki
 
PK EA-kertauskurssi 2020 
06.02.2020-06.02.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
PP - Aluetapaaminen - 2 Pahki 
06.02.2020-06.02.2020 Oulu
 
RKK Lastenkutsut 
06.02.2020-06.02.2020 Kolo
 
SP Iltakoulu: Maailman- ja Euroopankonferenssien rooli (avoin kaikille) 
06.02.2020-06.02.2020 Iglu, Partioasema, Töölönkatu 55 ja etäyhteys
 
INKELI XVIII 6.-9.2 
06.02.2020-09.02.2020 
 
Atlas2020 
07.02.2020 Sauvo
 
HEPOn Helmikuun aluetapaaminen 
07.02.2020-07.02.2020 Kaskipartion kolo Välitalontie 71, 00660 HKI
 
Johtajiston laavuretki 
07.02.2020-08.02.2020 
 
Maailman ympäri Hemminkien matkassa osa I 
07.02.2020-08.02.2020 Mannerlahden leirikeskus Masku ( Askainen)
 
PK Valtin Johtokolmikkoretki 2020 
07.02.2020-08.02.2020 Korvenkolkka (Ruuhijärventie 15)
 
PäPa Akela-, Sampo- ja Akelan apulainen -koulutukset kaupungissa 
07.02.2020-08.02.2020 Partioasemalla, Töölönkatu 55
 
Seikkailijoiden ja tarpojien talviyöretki 
07.02.2020-08.02.2020 Iso-Melkutin, Loppi
 
Sudenpentujen yöretki 
07.02.2020-08.02.2020 Mansikkamäen maja, Mansikkamäentie 93, 32700 Huittinen
 
Tarmontyttöjen synttäriretki 
07.02.2020-08.02.2020 Humaljärvi
 
E-KP Johtokolmikon koulutukset 
07.02.2020-09.02.2020 Asinsaari
 
Hankikanto - Tunturipöllöjen ilmoittautuminen 
07.02.2020-09.02.2020 Kiljavan leirikeskus, Hyvinkää
 
Ij Tubduu Kosten 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Myllykarhu
 
ITU_tahti-ilmoittautuminen 
07.02.2020-09.02.2020 
 
Johtajaleiri kevät 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Tarpoilantie 58, 04130, Sipoo
 
Kahden N leiri 
07.02.2020-09.02.2020 
 
Kapon talviretki 
07.02.2020-09.02.2020 Kavalahti, Inkoo
 
Kiljava 7.-9.2.2020 
07.02.2020-09.02.2020 Kiljavan leirikeskus, Rajamäki
 
Kipinä 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Härmälän Haukkojen kämppä Valkeejärvellä, Orivesi
 
Kivenlahden Piilevien johtajaredu Lösö-Lösö 
07.02.2020-09.02.2020 Uusimaa
 
KuKu Kylän Seikkailijapoikien retki 2020K 
07.02.2020-09.02.2020 Särkijärvi
 
Kuutamolla 
07.02.2020-09.02.2020 Alavieskan Lumikuru
 
KuVe Atlas20 
07.02.2020-09.02.2020 Laukaan seurakunnan leirikeskus Papinniemi. Papinniementie 235, 41390 Äijälä
 
L.E.I.R.I. (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
07.02.2020-09.02.2020 Pyölinranta
 
Leuto 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Pajaniemi, Lempäälä
 
Likopahka 
07.02.2020-09.02.2020 Kaatamon Erämaja
 
Lippukuntaretki helmikuu 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Upilan leirikeskus
 
Nukan Talviretki 
07.02.2020-09.02.2020 Töölön sinisten kämppä (Hummelvikintie 99, 02450 Jorvas (Kirkkonummi))
 
Oljenkorsi (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
07.02.2020-09.02.2020 Karinaisten Kyttien metsästysmaja Aliniituntie 56, 21800 Kyrö (Pöytyä)
 
PP - Partiotaitokilpailuiden järjestämiskurssi 
07.02.2020-09.02.2020 Ilmajoki
 
ProEps 
07.02.2020-09.02.2020 Popin mökki
 
PäPa Hankikanto tekijäilmoittautuminen 
07.02.2020-09.02.2020 Kiljava
 
Salapoliisi 
07.02.2020-09.02.2020 Kyöpeli
 
SP Koulutusohjaajakoulutus 
07.02.2020-09.02.2020 Ensimmäinen osa järjestetään 7.-9.2.2020 Laitikkalassa Pälkäneellä ja toinen osa Kohtauksen yhteydessä 8.-110.5.2020 Järvenpäässä.
 
SP Tuomarineuvostokoulutus 
07.02.2020-09.02.2020 
 
SP Valmentajakoulutus 1/2020 
07.02.2020-09.02.2020 Laitikkalan kurssikeskus, Pälkäne
 
Sudenpentuosaston retki 
07.02.2020-09.02.2020 Usmitupa, Hyvinkää
 
Taikaa Ilmassa 
07.02.2020-09.02.2020 Tylypahka
 
Talvileiri 
07.02.2020-09.02.2020 Linnavuoren eräkeskus
 
Tarpojaretki 2020 
07.02.2020-09.02.2020 Paraisten merikotkien kämppä Strandbyntie 199, Parainen
 
TB 100 v talvileiri 
07.02.2020-09.02.2020 Kodisjoen metsästysmaja
 
TP Jaksaa jaksaa 7.-9.2. 
07.02.2020-09.02.2020 Juuman leirikeskus
 
L-SP Partiojohtajan peruskoulutus II/2020 
07.02.2020-05.04.2020 
 
Hankikanto 
08.02.2020-08.02.2020 Kiljava
 
Hankikanto 2020 -Piirin talvimestaruuskisat 
08.02.2020-08.02.2020 Kiljava
 
Hankikanto Pinkit Pomppivat Ponit 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Hankikanto PT-kilpailu, Järvenpään Scouttien seikkailijat 
08.02.2020-08.02.2020 Kiljava, Hyvinkää, kyydeistä sovitaan erikseen
 
HP Myytti-talvimestaruuskilpailu 
08.02.2020-08.02.2020 Lempäälä
 
Ihmelande 2020 ilmoittautuminen 
08.02.2020-08.02.2020 Somero
 
Ihmelande2020, tarpojien ilmoittautuminen 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Ilvesten päiväretki "Onneton tapahtuma" 
08.02.2020-08.02.2020 Niihama
 
Kimalaisten "Minä uskon" -retki 
08.02.2020-08.02.2020 
 
KiPa LSP Talvikisat Ihmelande ilmoittautuminen 
08.02.2020-08.02.2020 Raisio
 
Koko lippukunnan Talvirieha 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Kosmisten halkojen jääkiipeily 
08.02.2020-08.02.2020 Kauhalan ulkoilualueen kalliot
 
KySc, Familjescouternas Vinterutfärd till Kåtan 
08.02.2020-08.02.2020 Kåtan, i Sjökulla
 
KySc, Vargungarnas VINTERUTFÄRD till Kåtan, COOL-2020 
08.02.2020-08.02.2020 Kåtan, i Sjökulla
 
L-SP Ihmelande -talvikilpailut 
08.02.2020-08.02.2020 Salo
 
L-SP Maastopäivä 
08.02.2020-08.02.2020 Salo
 
Metsälahnat Myyttiin 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Minkkien tiedelauantai 8.2 kello 11:30-12:30 
08.02.2020-08.02.2020 Tiedeka, Ilvestie 19, Tampere
 
Myytti PT-kisat 
08.02.2020-08.02.2020 Lempäälä. Kisakeskuksena Kuljun Majakka, Lempäälässä.
 
Myytti20 PT-kisaan lähtevät Lityt ja Kaskat 
08.02.2020-08.02.2020 Kulju, Lempäälä
 
Myytti20 tekijöiden ilmoittautuminen 
08.02.2020-08.02.2020 Kilpailukeskuksena Kuljun Majakka, Tampereentie 262, 37560 Lempäälä
 
Myytti-kisa / Foto 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Myytti-talvimestaruuskilpailu 8.2. 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Myytti-talvimestaruuskilpailut 
08.02.2020-08.02.2020 Lempäälä
 
NäKit Tiedelauantain retkipäivä 
08.02.2020-08.02.2020 Kauppi/Kaleva, Tampere
 
OMS Talvirieha / Gimli games 
08.02.2020-08.02.2020 Steinerkoulun ja Olarin peruskoulun piha.
 
PAER "Aivoriihi 2020" 
08.02.2020-08.02.2020 
 
PäPa & Uusimaa - Hankikanto talvikisa (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
08.02.2020-08.02.2020 Kiljava, Hyvinkää
 
PäPa Perhepartio-ohjaajan koulutus 
08.02.2020-08.02.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
PäPa&Uusimaa Hankikanto yhteiskuljetus 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Seikkailijapoikien päiväretki 1 Pikinokalle 
08.02.2020-08.02.2020 Pikinokan partiomaja Pikijärvellä Heinolassa.
 
Seikkailijoiden haikki Lemmenlaaksoon 
08.02.2020-08.02.2020 Retki alkaa Mankalan koulun pihalta (Kytötie 73) ja päättyy Lemmenlaakson parkkipaikalle (Skogsterintie 130).
 
Seikkailijoiden päiväretki 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Sinitiaiset kisoissa 8.2 
08.02.2020-08.02.2020 
 
SiSi -suse-jäsenrekrytapahtuma 
08.02.2020-08.02.2020 Lapuan Keskusta, kokooontuminen kololla klo 10
 
Sisiliskot Myytti-talvikisoihin 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Sisiliskot Myytti-talvikisoihin 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Sudenpentujen päiväretki 8.2.2020 
08.02.2020-08.02.2020 Ruissalo
 
Talvikisa MYYTTI vihreäsarja 
08.02.2020-08.02.2020 Lempäälä Kulju
 
Talvikisat - Ihmelande - RMV ilmoittautuminen 
08.02.2020-08.02.2020 
 
Talvipäivä 2020 
08.02.2020-08.02.2020 Paraisten merikotkien Kämppä Strandnäsintie 199, Parainen
 
Tiedelauantai - Kehon tasapaino 
08.02.2020-08.02.2020 Tiedeka-tiedelaboratorio, Ilvestie 19
 
Tiedelauantai, Kehon tasapaino 8.2. 
08.02.2020-08.02.2020 Tiedeka, Ilvestie 19, Tampere
 
Tiiätteks te ne memet? - päiväretki 
08.02.2020-08.02.2020 Liesanmaja, Lieto
 
TP Tiedelauantai - Kehon tasapaino 
08.02.2020-08.02.2020 Tiedeka Ilvestie 19, Tampere
 
EA 2020 
08.02.2020-09.02.2020 Rengon seurakuntatalo, Hinkaloistentie 1, 14300 Renko
 
Ej2020/Lähde 1. Ennakkotapaaminen 
08.02.2020-09.02.2020 Villa Granvik Kuusilahdentie 48 65280 Vaasa
 
Ensiapukurssi HeTa/KHP 
08.02.2020-09.02.2020 
 
Erä-Seppo III - talvileiri 
08.02.2020-09.02.2020 Salonsaari
 
FiSSc: Gruppledarutbildning för explorerscouter 
08.02.2020-09.02.2020 Anmälning senast 15.11. Oriniemen partiomaja, Åbo
 
FiSSc: Najs 2020 programchefsträff 
08.02.2020-09.02.2020 Ahtela lägerområde, Sagu
 
FiSSc: UteVinter 
08.02.2020-09.02.2020 Anmälning senast 15.1, Sibbo
 
FiSSc: UteVinter - beställningskurs Grani och Stormfågeln 
08.02.2020-09.02.2020 Anmälning senast 15.1, Sibbo
 
Hajk 
08.02.2020-09.02.2020 
 
Ilvesten talvipesä 2020 
08.02.2020-09.02.2020 Retsola, Äitsaari, Ruokolahti
 
KHP:n ja HeTa:n ensiapukurssi 
08.02.2020-09.02.2020 
 
Kymi: 48720 TALVI pt-kisat 
08.02.2020-09.02.2020 Kotka
 
KySc, Cool 2020 
08.02.2020-09.02.2020 Kåtan, i Sjökulla
 
LUOTTISILMOITTAUTUMINEN - Rohki Tykti Kolarissa 
08.02.2020-09.02.2020 Kolari
 
Maailman ympäri Hemminkien matkassa osa II 
08.02.2020-09.02.2020 Mannerlahden leirikeskus Masku ( Askainen)
 
MATKANJOHTAJA JA LPK-tiedot - Rohki Tykti Kolarissa 
08.02.2020-09.02.2020 Kolari
 
Metsäsusien Siirtymäretki 
08.02.2020-09.02.2020 Kotkanpesä Kämppä Kirkkonummi Munkträskinpolku 61, 02550 EVITSKOG.
 
Norppien yöretki 
08.02.2020-09.02.2020 Kunstenniemen Tuominiemi
 
Otavaeltajien huurteinen talviseikkailu 
08.02.2020-09.02.2020 Kolmoislammin varaustulipaikka
 
Partiotahti Rohki Tykti Kolarissa 
08.02.2020-09.02.2020 Kolari
 
Piirin talvikisat 
08.02.2020-09.02.2020 
 
SUDARI 2020 Kevätretki 
08.02.2020-09.02.2020 Lippukunnan retkeilykeskus Hevonlinna
 
Sudenpentujen talviretki 
08.02.2020-09.02.2020 Mustien veljien kämppä
 
Sudenpentujen Talviretki 8.-9.2.2020 
08.02.2020-09.02.2020 Permosen erän kämppä, Permosrannantie
 
Tiiätteks te ne memet? 
08.02.2020-09.02.2020 Liesanmaja, Lieto
 
Utfärd till Kåken 
08.02.2020-09.02.2020 Kåken
 
Uusimaa - Ensiapukoulutus EA1 
08.02.2020-09.02.2020 Isojärven leirimaja, Pornainen
 
Vinterförläggning för äventyrsscouter och spejare 
08.02.2020-09.02.2020 Lärkans i Noux (Ruuhijärvivägen 1, Esbo)
 
Flanöörien päiväretki Meikoon 
09.02.2020-09.02.2020 Meikon luonnonsuojelualue
 
HP aluetapaaminen Akaa 
09.02.2020-09.02.2020 Paikka ilmoitetaan lähempänä
 
PP - aluetapaaminen - 8 Följy 
09.02.2020-09.02.2020 Alajärvi
 
PäPa ja Uusimaa Luotsikoulutus 1-2020 
09.02.2020-09.02.2020 Partioasema, Helsinki
 
PäPa ROK-kouluttajan koulutus 
09.02.2020-09.02.2020 Partioasema
 
Ruffin päiväretki 
09.02.2020-09.02.2020 Paattinen
 
Sitloodan päiväretki 
09.02.2020-09.02.2020 Kupittaa
 
SP Ko-Gi ohjaaminen koulutus 
09.02.2020-09.02.2020 Laitikkalan kurssikeskus, Pälkäne
 
Sudenpentujen päiväretki 
09.02.2020-09.02.2020 Pukkipalon parkkipaikka, osoite Paltantie 36, 21270 Nousiainen
 
Veva, Porojen päiväretki 
09.02.2020-09.02.2020 
 
L-SP Partiojohtajan peruskoulutus IA/2020 
09.02.2020-15.11.2020 
 
Sudenpentujen Tuikku 2020 
10.02.2020-10.02.2020 
 
HP aluetapaaminen Päijät-Häme 
11.02.2020-11.02.2020 Kallentalo Vähäntalonkatu 29 15700 Lahti
 
Päijät-Hämeen alueen aluetapaaminen 1/2020 
11.02.2020-11.02.2020 Kallentalo Vähäntalonkatu 29, Lahti
 
Ystävänpäivärieha 
11.02.2020-11.02.2020 Hirvensalon hiihtokeskus
 
Auran Tyttöjen Muistelemispäivä 
12.02.2020-12.02.2020 Vimma, Aurakatu 16
 
Ellin aluetapaaminen 1/20 12.2.2020 
12.02.2020-12.02.2020 Sode, Soukantie 13, 02360 Espoo
 
HP aluetapaaminen Tampere/Länsi 
13.02.2020-13.02.2020 Pispalan Kirkko Pispalan valtatie 16 33250 Tampere
 
HP Lippukunnan viestintä -koulutus: kuvaaminen 
13.02.2020-13.02.2020 Webinaari; tarkempi osoite tulee tänne tapahtumaan myöhemmin.
 
Talvileiri 2020 (seikkailijat) 
14.02.2020-15.02.2020 Toukola
 
Tarpojien pyjamabileet yöretki 
14.02.2020-15.02.2020 Kolo, Tapulintie 2
 
Hirven vasojen ja Metsojen talviretki 
14.02.2020-16.02.2020 Rankinen
 
HP Lpk-, pesti- ja ohjelmajohtajakoulutus 
14.02.2020-16.02.2020 Laitikkala
 
Hullut Kanat -ryhmän retki 
14.02.2020-16.02.2020 Pitkäjärven Vaeltajien Kammi -kämppä, Lähderanta 3, 0272 Espoo
 
Ikuinen vappu - Pirkkalan Pirkkojen talvileiri 2020 
14.02.2020-16.02.2020 Vahojärven leirikeskus, Vahojärventie 828, Parkano
 
J-SP Talvierätaitojen peruskurssi 
14.02.2020-16.02.2020 Kaatran kämppä, Kuopio
 
Kieppi20 - Lippukunnan Talvileiri 
14.02.2020-16.02.2020 Alpuan Kyläkoulu
 
KIPINÄ20 
14.02.2020-16.02.2020 Riihilahden leirintäalue, Riihilahdentie 17, 37120 Nokia
 
Lippukunnan talviretki 
14.02.2020-16.02.2020 Loppi, Malvan eräleiri
 
Minecraft-leiri 
14.02.2020-16.02.2020 Luhtaanrannan leirikeskus
 
Musta aukko '20 talvileiri 
14.02.2020-16.02.2020 Pirjon Pirtti Heinimaantie 29 32730 Keikyä, Sastamala
 
NiSa Talviretki -20 
14.02.2020-16.02.2020 
 
Pölkky 2020 
14.02.2020-16.02.2020 Toimareiden kämppä Vuotto
 
Saariston Nuotan lippukuntaleiri "Kelkassa" Poukaman Leirikeskuksessa 14.2.-16.2.2020 
14.02.2020-16.02.2020 Poukaman Leirikeskus. Saapuminen ja lähteminen omilla kyydeillä. Tarkemmat tiedot leirikirjeessä.
 
Sammakkoretki 
14.02.2020-16.02.2020 Särkivaaran kylätalo Kissapurontie 10 80910 Kulho
 
Seikkailijaretki kevät 2020 
14.02.2020-16.02.2020 Bp-maja, Siikaniemi, Hollola
 
Siirtyvien tarpojien retki 
14.02.2020-16.02.2020 
 
Sudenpentu-seikkailijaleiri 2020 
14.02.2020-16.02.2020 Luomaniemen toimintakeskus
 
Taikaministeriön virkistyspäivät 
14.02.2020-16.02.2020 Urhola, Kavalahti Björnvikintie 109 10230 Inkoon as.
 
Talvileiri 2020 (tarpojat, samoajat, vaeltajat) 
14.02.2020-16.02.2020 Toukola
 
Talvileiri 2020 KK & KKK 
14.02.2020-16.02.2020 Lintukoto
 
TAO-Taikatalvileiri 
14.02.2020-16.02.2020 Rokuan leirikeskus
 
Tarpojien yhteisreissu 2020 
14.02.2020-16.02.2020 Pukala, Orivesi
 
TÄHTI*20 
14.02.2020-16.02.2020 Aitoon Koulutuskeskus Tulikalliontie 54, 36720 Aitoo
 
Talvileiri Huuru 14.-17.2.2020 
14.02.2020-17.02.2020 Askolan Mutteri-maja, Suvikummuntie 11
 
Sportis 2020 FYRkantigt 
14.02.2020-19.02.2020 Lärkans, Esbo
 
Orso 2020 
14.02.2020-23.02.2020 Pohjois-Italia
 
Ravintolapäivä 15.-16.2.2020 
15.02.2020 Mäki-Matti ja Kolo
 
B-P:n jäljillä 
15.02.2020-15.02.2020 
 
HUOLTO: helmikuun lauantai 
15.02.2020-15.02.2020 Heinänokka
 
Hygieniapassikurssi 
15.02.2020-15.02.2020 Palokan pappila (Rovastintie 8 C, 40270 Palokka)
 
Perhosten päiväretki "Puuha Pete" 
15.02.2020-15.02.2020 Valkijärvi
 
PP - Myötäpäivät 2020 Palvelunsuunnittelupäivä 
15.02.2020-15.02.2020 Oulu
 
Vuosikokous 2020 
15.02.2020-15.02.2020 Töölönkatu 2 B 15, 00100 HKI
 
Ystävänpäivä 
15.02.2020-15.02.2020 Poliisimuseo / Hervanta
 
Ennen vanhaan - sudenpentujen talviretki 
15.02.2020-16.02.2020 
 
EPT Vaeltajatapahtuma: Puukkokurssi 
15.02.2020-16.02.2020 Gräsan kädentaitojenkeskus, Luomansivu 2, 02200 Espoo
 
Erätaitojaoston virkistysviikonloppu 
15.02.2020-16.02.2020 Laitilan metsästysmaja, Pirttikyläntie 374, 23800 Laitila
 
FiSSc: Första hjälpen 2 
15.02.2020-16.02.2020 Anmälningstiden förlängd till 31.1, Jakobstad, PNKB:s kårlokal
 
HP Ensiapu I -koulutus (Aikuiset) 
15.02.2020-16.02.2020 Partiotoimisto, Tampere
 
Hukka 2020 - Tuuloksen Tulikourien talviretki 
15.02.2020-16.02.2020 Kallasmaja
 
Järjestelytoimikuntakurssi 
15.02.2020-16.02.2020 Jyväskylän piiritoimisto Puistokadulla
 
Karhujen talvi -lippukunnan talviretki 
15.02.2020-16.02.2020 AVP (Aitolahden vanha pappila)
 
Koulutus viikonloppu, Lippukunnan johtamisen, viestinnän, draaman ja perhepartion johtamisen koulutukset 
15.02.2020-16.02.2020 Niinirannan kurssikeskus, Leiritie 11, 45370 Valkeala
 
KuKu Virven lauman yhden yön retki 2020K 
15.02.2020-16.02.2020 Särkijärvi
 
Lonely hearts camp - Oudotdäppäävät tarpojaretki 
15.02.2020-16.02.2020 Heinola, Paaso
 
PP- Johtokolmikkokurssi #4 
15.02.2020-16.02.2020 Muhos
 
Sinivuokot Helsingissä 
15.02.2020-16.02.2020 
 
Sudenpentujen talviretki 
15.02.2020-16.02.2020 Pastinpirtti, Kalvola
 
Yksissä tuumin 
15.02.2020-16.02.2020 
 
Talvileiri 
15.02.2020-18.02.2020 Takkula
 
Talvileiri Kinos2020 
15.02.2020-19.02.2020 Scout Farm, Tammela
 
Poronkusema 2020 
15.02.2020-23.02.2020 Inari, Nukkumajoen kämppä
 
Tokka-Lotta Atlantic Expedition Karibia V 
15.02.2020-29.02.2020 Tokka-Lotta II Karibia
 
Eteläisen srk:n talvitapahtuma su 16.2. 
16.02.2020-16.02.2020 Hervannan kirkko
 
HP aluetapaaminen Nokia 
16.02.2020-16.02.2020 NoPa:n ja PiPon kolo Lautamiehenkatu 1 3710 Nokia
 
HUOLTO: helmikuun sunnuntai 
16.02.2020-16.02.2020 Heinänokka
 
KST Ruistaikaa 
16.02.2020-16.02.2020 Ruissalo
 
OV Hygieniapassikoulutus ja -testi 
16.02.2020-16.02.2020 Keskustan srk-talo ruokasali
 
PP - aluetapaaminen - 4 Valakia 
16.02.2020-16.02.2020 Raahe
 
PäPa Samoajien ilta 
17.02.2020-17.02.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
Samoajien ilta 
17.02.2020-17.02.2020 
 
SP goes Kåtan 2020 
17.02.2020-23.02.2020 Kåtan, Muonio
 
Action 2 
18.02.2020-22.02.2020 Usmitupa, Hyvinkää
 
Inkan testitapahtumakuksajuttu 
19.02.2020-21.02.2020 kdnfskdf
 
EPT Vinkuli 2020 
19.02.2020-22.02.2020 Kavalahti, Björnvikintie 109, 10230 Inkoon as.
 
Vinkuli 2020 (tämä poistetaan, error) 
19.02.2020-23.02.2020 Kavalahti
 
HP Ko-Gi-info 
20.02.2020-20.02.2020 Partiotoimisto Yliopistonkatu 60 A 5. krs, Tampere
 
J-SP Hiihtovaellus 
20.02.2020-23.02.2020 Itä-Suomi (Paikka tarkentuu myöhemmin)
 
ÖTÖKKÄ 2020 
21.02.2020-22.02.2020 Timosenkosken Luontokoulu, timosenkoskentie 44, Oulu
 
Best of Partio, BP2020, Korpiveikkojen talvileiri 
21.02.2020-23.02.2020 Hakoniemen leirikeskus, Hakoniementie 24, Kankaanpää
 
HHH Liljaviikonloppu 
21.02.2020-23.02.2020 Rankinen
 
HUPA Talviseikkailu 
21.02.2020-23.02.2020 Sammalinen, Toivakka
 
JoPo Reversed 
21.02.2020-23.02.2020 
 
Kantohanki 2020 
21.02.2020-23.02.2020 Syvälahti
 
KIDE2020 - Pöhinän talvileiri 
21.02.2020-23.02.2020 Raudaskylän Kr. Kansanopisto Opistontie 4-6, Ylivieska
 
Käry -20 
21.02.2020-23.02.2020 Röskön leirikeskus, Kitee
 
Leirinjohtamisseminaari 
21.02.2020-23.02.2020 Laitikkalan kurssikeskus, Pälkäne
 
L-SP ViMa-viikonloppu 
21.02.2020-23.02.2020 
 
Lumimiehen arvoitus 
21.02.2020-23.02.2020 Kalajaisten leirikeskus ympäristöineen Jurvantie 1410 61340 Nopankylä 62°43'33.0"N 22°12'14.9"E
 
Maahisten talviretki 2020 
21.02.2020-23.02.2020 Valpperin urheilutalo
 
Paaniemen retki 
21.02.2020-23.02.2020 
 
Paluu Ihmesaareen'20 
21.02.2020-23.02.2020 Leirisaari (jos jäät kestävät, jos ei, ilmoitetaan uusi paikka)
 
Lippukuntatuen valiokunnat 
22.02.2020 Partioasema, Helsinki
 
Hiiletön 
22.02.2020-22.02.2020 Ii
 
Käytä päätäsi - Muistelemispäivän kisa 
22.02.2020-22.02.2020 Linnantauksen seurakuntakeskus, Kaplastie, Kajaani
 
Muistelemispäivän retki 
22.02.2020-22.02.2020 Kotiniittu
 
PP - aluetapaaminen - 5 Pöhinä 
22.02.2020-22.02.2020 Raudaskylä, Ylivieska
 
PP - Hiiletön partiotaitojen talvikilpailu 
22.02.2020-22.02.2020 Ii
 
PP- Hiiletön tekijäilmo 
22.02.2020-22.02.2020 Ii
 
PP To-Ta talvikisoihin lähtijät 
22.02.2020-22.02.2020 
 
Antarktis '20 | sudenpennut 
22.02.2020-24.02.2020 Heimola | Petääjärventie 570, 35540 Juupajoki
 
TP Talviuni 
22.02.2020-25.02.2020 Aitolahden vanha pappila
 
Antarktis '20 | johtajat 
22.02.2020-26.02.2020 Heimola | Petääjärventie 570, 35540 Juupajoki
 
Antarktis '20 | vartiolaiset 
22.02.2020-26.02.2020 Heimola | Petääjärventie 570, 35540 Juupajoki
 
Jaarlin poikien Talvileiri 
22.02.2020-29.02.2020 https://hp.partio.fi/hameen-partiopiiri/kokoustilat-ja-leirialueet/lapinhame/ Lapinhämeen leirikeskus sijaitsee Sodankylässä, Kiilopää-tunturin ja Saariselän hiihtokeskuksen tuntumassa. Leirikeskuksen rajalla virtaa Kakslauttasen raikas tunturipuro ja Urho Kekkosen kansallispuisto alkaa kivenheiton päästä. Alueen pinta-ala on seitsemän hehtaaria, ja leirialueella on tilaa kesällä noin 200 telttailijalle. Lapinhämeen rakennukset Lapinhämeessä on partiomaista sisämajoitustilaa seitsemässä hirsirakennuksessa n. 60 hengelle. Lisäksi alueella on kolme saunaa, puroon padottu uima-allas, teltta-alue, leirikirkko sekä keitto- ja ruokailukatos. Pirteissä on Kammia lukuun ottamatta sähkölämmitys.
 
Alueen toiminnansuunnittelupäivä 
23.02.2020-23.02.2020 Partioasema, Helsinki
 
Antarktis '20 | perhepartio 
23.02.2020-23.02.2020 Heimola | Petääjärventie 570, 35540 Juupajoki
 
E-KP Piirihallituksen kokous 2/20 
23.02.2020-23.02.2020 Lappeenranta
 
PP - aluetapaaminen - 3 Pönkkä 
23.02.2020-23.02.2020 Muhos
 
SP Iltakoulu: Kehitysyhteistyöhankkeet (avoin kaikille) 
25.02.2020-25.02.2020 Tori, Partioasema, Töölönkatu 55 ja etäyhteys
 
Uusimaa - Akela- ja sampokoulutus 2/2020 (monimuotototeutus) 
25.02.2020-01.09.2020 aloituskerta Porvoossa, seuraavat yhdessä sovitusti
 
Kotilot: retkikokkailua Saaronniemessä 
27.02.2020-27.02.2020 Saaronniemi
 
Megazone 27.2 / JDA Tigers 
27.02.2020-27.02.2020 SALMISAAREN LIIKUNTAKESKUS ENERGIAKATU 3, HELSINKI
 
Uusimaa - Untuvikkoilta 
27.02.2020-27.02.2020 Partioasema (Töölönkatu 55, Helsinki)
 
Lumisota 
27.02.2020-01.03.2020 Pajaniemen leirikeskus
 
L-SP Elokuvalilja II 
28.02.2020-29.02.2020 Turun partiotoimisto, Läntinen Pitkäkatu 13
 
Seikkailijoiden talviretki 
28.02.2020-29.02.2020 Aittasalmi, Pappilanniemi
 
Biitsi 2020 
28.02.2020-01.03.2020 Rajamyyrä. Saaren kylä, Mäntsälä.
 
Ei-tehä-mitää 
28.02.2020-01.03.2020 Juttalaisten mökki
 
Hu-Po ROK I/2020 
28.02.2020-01.03.2020 Nakkilan Eräpirtti
 
Huurteinen seikkailu 
28.02.2020-01.03.2020 Pyölinrannan kesäkoti, Piikkiö
 
I-luokan riihityksen järjestäminen 
28.02.2020-01.03.2020 Maasto
 
I-Luokan Riihitys 
28.02.2020-01.03.2020 Maastossa
 
KEKO2020 – Kupittaan Henrikinpoikien kevätretki seikkailijoille ja tarpojille 
28.02.2020-01.03.2020 Tippsund
 
Lepan talviretki 
28.02.2020-01.03.2020 Haaviston maja, Vihtilammintie, 05200 Hyvinkää
 
Nahkaliljavaellus 
28.02.2020-01.03.2020 Seitsemisen kansallispuisto
 
Pohjolan talvi - Talvileiri 
28.02.2020-01.03.2020 Hehkun Maja, Sotilasmestarintie 12, Märynummi
 
Pyöriäisten retki 
28.02.2020-01.03.2020 Rymättylän Vienola
 
Saharan Sissit Talvileiri 
28.02.2020-01.03.2020 Kirilä
 
SiHan talvileiri 2020 
28.02.2020-01.03.2020 Kammi, Pakankylä, Espoo
 
Snowie 
28.02.2020-01.03.2020 Siikaniementie 210, 16730 Kutajärvi
 
Talviretki 
28.02.2020-01.03.2020 Lärkans, Ruuhijärventie 5, Espoo
 
Tarpojien talviteltta 
28.02.2020-01.03.2020 Siuntio Korpirauha
 
Tellus sudenpenturetki 
28.02.2020-01.03.2020 Leirikeskus Halssi
 
Uusimaa/PäPa - Lippukuntakurssit (Lippukunnanjohtaja-, ohjelmajohtaja- ja pestijohtajakoulutus) 
28.02.2020-01.03.2020 Kavalahden leirikeskus, Inkoo
 
L-SP Partiojohtajan peruskoulutus III/2020 
28.02.2020-17.05.2020 Taivassalo / Sauvo
 
E-KP Itäpiste kaatajaiset 
29.02.2020-29.02.2020 
 
L-SP CluedoÄssä 
29.02.2020-29.02.2020 Turku
 
L-SP Järjestelytoimikuntakoulutus 
29.02.2020-29.02.2020 Partiotalo, Rauma
 
Otsot maailmalla 
29.02.2020-29.02.2020 Hukkapirtti
 
Tarpojien taitopäivät 
29.02.2020-29.02.2020 
 
Uusimaa - Hygieniapassitesti 
29.02.2020-29.02.2020 Partioasema, Helsinki
 
FiSSc: Första hjälpen 1 
29.02.2020-01.03.2020 Anmälning senast 15.1, Åbo, Turun Metsänkävijäts kårlokal
 
Hiidenalueen EA1-kurssi 2020 
29.02.2020-01.03.2020 Nummelan seurakuntakeskus (Perhekerhotilat) Kappelitie 5, 03100 Nummela
 
Johtajiston EA1-koulutus 
29.02.2020-01.03.2020 Meilahti
 
Kuukkeleiden yöretki 
29.02.2020-01.03.2020 Kunstenniemen leirikeskus
 
PäPa Nuoren mielen ensiapu 
29.02.2020-01.03.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
Seikkailija-tarpojaretki 
29.02.2020-01.03.2020 Kattila, Espoo
 
Sudarijännäri 
29.02.2020-01.03.2020 Karhukolo eli lippukunnan kämppä (Dalkullantie 162)
 
Talviretki Karkaus 
29.02.2020-01.03.2020 Kulhasten partiomaja (Kulhastentie, 26200 Rauma)
 
Ruoktu XXXVII 
29.02.2020-04.03.2020 Leirikari, Rovaniemi. Bussikuljetus Limingasta.
 
2020 Maaliskuu
E-KP Ko-Gi -päivä 
01.03.2020-01.03.2020 Ilmoitetaan myöhemmin.
 
EPT Lumiveistoskisa 
01.03.2020-01.03.2020 Leppävaaran urheilupuisto (Veräjäpellonkatu 17, 02650 Espoo)
 
Kevätkokous 2020 
01.03.2020-01.03.2020 Olarin kappeli
 
L-SP U-projekti-iltama 
01.03.2020-01.03.2020 Partiotoimisto, Turku
 
Lumiveistoskilpailu 
01.03.2020-01.03.2020 
 
YKJ Talvipäivä 
01.03.2020-01.03.2020 Yläneen koulukeskus
 
HP aluetapaaminen Hämeenlinna 
02.03.2020-02.03.2020 Poltinahon seurakuntatalo Matti Alangon katu 31 13130 Hämeenlinna
 
PäPa Organisaatiossa toimiminen -koulutusilta: Aikuisryhmän johtaminen 
02.03.2020-02.03.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
HP Kuksa-koulutus 
03.03.2020-03.03.2020 Partiotoimisto, Yliopistonkatu 60 A, Tampere
 
Tammi ROK 2020 (kevättalvi) 
03.03.2020-31.12.2020 Uusimaa
 
L-SP Pöllöretki 
04.03.2020-04.03.2020 Turun lähiympäristössä
 
Uusimaa - Valmentava johtaminen -koulutus 
05.03.2020-05.03.2020 Partioasema
 
Tappiretki -talviretki 
06.03.2020-07.03.2020 Leirikeskus Nurmela Tapolantie 367, Liesjärvi
 
Tulikoe -retki 
06.03.2020-07.03.2020 Liesan maja
 
E-KP JTMK-koulutus 2020 
06.03.2020-08.03.2020 
 
FiSSc: Båtförarkurs 
06.03.2020-08.03.2020 Anmälning senast 15.1, Sagu, Ahtela ungdomslägergård
 
FiSSc: Skärgårdsskepparkurs 
06.03.2020-08.03.2020 Anmälning senast 15.1, Sagu, Ahtela ungdomslägergård
 
Hammaspeikkojen kämppäretki 
06.03.2020-08.03.2020 Viestityttöjen kämppä, Hauklammenranta 12
 
Jäähai 2020 
06.03.2020-08.03.2020 Kotkan kaupungin leirikeskus, Lintukoto (Tykkitie 30, Hamina)
 
Kettu-vartion retki 
06.03.2020-08.03.2020 
 
KST kevätretki Haraldin Saaga 
06.03.2020-08.03.2020 Kunstenniemi
 
Leijankorven samoajien ROK-koulutus 2020 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Loupaline 
06.03.2020-08.03.2020 Kuusitupa, Vantaa (Rajakoskentie 5, 01760)
 
L-SP Retkeily (ET1) 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Nukkuva Karhu IV 
06.03.2020-08.03.2020 Usmitupa, Usminrinteentie 111, 05800 Hyvinkää
 
Otava -sudenpetujen ja seikkailijoiden talvileiri 
06.03.2020-08.03.2020 Lähdekorven leirikeskus, Kuru
 
Pesukarhujen yöretki 
06.03.2020-08.03.2020 
 
PäPa Pj-jatkis 
06.03.2020-08.03.2020 Kiljavan leirikeskus
 
RK Kevätleiri 2020 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Seikkailijoiden talvitelttaretki 
06.03.2020-08.03.2020 Susiveikkojen Kämppä, Mylly-Majalammentie 176, Vihti
 
SimonSuksi 2020 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Styyrpuurin kevätretki 
06.03.2020-08.03.2020 Nuotiotyttöjen leirialue, Nauvo
 
Talvileiri 
06.03.2020-08.03.2020 Valkela
 
Tammen KITT 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Tarpojaosaston retki 
06.03.2020-08.03.2020 
 
Tervakosken Tervasten talviretki Huurre 2020 
06.03.2020-08.03.2020 Rengon tukikohta, Asemintie 349
 
Uusimaa - Erätaitojatkokurssi 
06.03.2020-08.03.2020 Loppi
 
Uusimaa – Valkaman tekijäseminaari 
06.03.2020-08.03.2020 Märkiön leirikeskus, Hyvinkää.
 
VOI POISTAA 
06.03.2020-08.03.2020 Lintukoto
 
PK Ryhmänohjaajakurssi 6.-8.3.2020 ja 20.-22.3.2020 
06.03.2020-22.03.2020 Kurssi koostuu yhdestä mökkiviikonlopusta 6.-8.3.2020 (Kiljavalla) ja yhdestä metsäviikonlopusta 20.-22.3.2020. Lisäksi kurssiin sisältyy alku- ja lopputapaaminen.
 
EA-rastirata päivä 
07.03.2020-07.03.2020 Loimaan Nuotioloimujen kolo ja pihapiiri. Juvantie 11, 32200 Loimaa.
 
HP Tarpojien ja samoajien viestintäpäivä 
07.03.2020-07.03.2020 Tampere
 
L-SP Luottiskoulutus 
07.03.2020-07.03.2020 Partiotoimisto, Turku
 
Seikkailijapoikien päiväretki 2 Pikinokalle 
07.03.2020-07.03.2020 Pikinokan partiomaja Pikijärvellä Heinolassa
 
SP VBL koulutuksenjohtajien perehdytys 2020 
07.03.2020-07.03.2020 Annukan talon sauna- ja kerhotilat, Pitäjänmäki, Helsinki
 
FiSSc: Akela- och kaptensutbildning (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
07.03.2020-08.03.2020 Anmälning senast 15.1. Esbo, Vavakka. Anmälningstiden förlängd till 16.2
 
FiSSc: UteVinter - beställningskurs Munksnäs Flickscouter och Scoutkåren Munksnäs Spejarna 
07.03.2020-08.03.2020 Anmälning senast 16.2. Sjundeå
 
Pohjois-Satakunnan EA1 koulutus 
07.03.2020-08.03.2020 Ahlaisten paloasema Ahlaistentie 703 29700 AHLAINEN
 
PäPa & Uusimaa Oman elämäni MacGywer: Tunteet ja vuorovaikutus 
07.03.2020-08.03.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
Saniaisten retki 7.-8.3. 
07.03.2020-08.03.2020 
 
Emäntämaljat 
08.03.2020-08.03.2020 Syvälahden monitoimitalo
 
Turku Rogaining Wintersprint 2020 
08.03.2020-08.03.2020 Turun seutu
 
HP Leiriruokakurssi 
08.03.2020-13.06.2020 Partiotoimisto, Tampere
 
Koillisen alueen RO-kurssi 2020 koko kurssi 
08.03.2020-06.12.2020 Aloitustapahtuma su 8.3. klo 17-20 Suutarilan nuta Kämppäviikonloppu 20.-22.3. Meriharjussa Maastoviikonloppu 1.-3.5. Kolmoislammilla Syksyn aloitus su 23.8 klo 17-20 Tapanilan kirkko Todistustenjako 6.12. Malmin hautausmaalla,
 
L-SP Riehakas ryhmä haltuun 
10.03.2020-10.03.2020 Partiotoimisto, Turku
 
Noppa & Nappula -KITT 
10.03.2020-10.03.2020 Cafe Pähkinä Lammaskuja 2 01710 Vantaa
 
Johtokolmikon tapaamiset 
10.03.2020-31.03.2020 
 
L-SP UKI - uusien johtokolmikoiden ilta 
11.03.2020-11.03.2020 Turun partiotoimisto/etä
 
Jannen Karhunpennut WeeGeessä 
12.03.2020-12.03.2020 WeeGee-talo, Tapiola
 
Kotilot: tutustuminen valokuva-arkistoon 
12.03.2020-12.03.2020 Paikka tarkentuu myöhemmin.
 
Katastrofi20 
13.03.2020-14.03.2020 Narvan Seurantalo, Räätälintie4, Vesilahti
 
Erääntymispäivät 2020 
13.03.2020-15.03.2020 Peurantupa
 
Esirippu 2020 
13.03.2020-15.03.2020 Kunstenniemen Eräkämppä
 
Helsingin Erä-Leijonien kevätretki 
13.03.2020-15.03.2020 
 
Kevätretki Kassiopeia 
13.03.2020-15.03.2020 Partiolippukunta Kuuhankasten kämppä Eränen Hankasalmi
 
Kotkan retki 
13.03.2020-15.03.2020 Rajamyyrä. Saaren kylä, Mäntsälä.
 
KuKu talviretki Kefeus '20 Aikuiset 
13.03.2020-15.03.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
Kuku talviretki Kefeus '20 Johtajat ja tarpojat 
13.03.2020-15.03.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
Kuku talviretki Kefeus '20 Perhepartio 
13.03.2020-15.03.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
Kuku talviretki Kefeus '20 Seikkalijat 
13.03.2020-15.03.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
Liekeissä 2020 
13.03.2020-15.03.2020 Hämeenkyrö, Heinijärvi, Passila (Rankamäentie 153)
 
L-SP Muonituskurssi 
13.03.2020-15.03.2020 
 
Metsäsudet Talviretki 
13.03.2020-15.03.2020 Partiokämppä Myllis, Myllyjärvellä Nuuksiossa  Espoon Nuuksio, Velskolantie 90, 02740 ESPOO
 
Muumilaakso 
13.03.2020-15.03.2020 
 
Nietos 2020 MiSPan Talvileiri 
13.03.2020-15.03.2020 Ruunaniemen leirikeskus,Ruunaniementie 63, 52300 Ristiina
 
Pandojen Arraretki 
13.03.2020-15.03.2020 Arramajan –leirialue (Arramajantie 338)
 
PK Muisku tekijäsemma 
13.03.2020-15.03.2020 Kavalahti
 
PP - Talviretkeilykurssi (ET2) 
13.03.2020-15.03.2020 Oulu
 
PP Myötäpäivien suunnitteluviikonloppu 
13.03.2020-15.03.2020 Muhos
 
PPP Pompeius-talvileiri 
13.03.2020-15.03.2020 Rokuan leirikeskus Salmisentie 300 91670 Rokua
 
RET:n talviretki 2020 
13.03.2020-15.03.2020 Retsola
 
ROK 2. Ryhmänohjaajakurssi 
13.03.2020-15.03.2020 Ruunaniementie 63, 52300 Ristiina ( Ruunaniemen leirikeskus)
 
Seikkailijoiden ja Tarpojien retki 
13.03.2020-15.03.2020 Sauvon Ahtela
 
Sudenpentujen kevätretki, Ääretön Avaruus 
13.03.2020-15.03.2020 Pyölinranta
 
Talvileiri 2020 
13.03.2020-15.03.2020 Kämppä, Taka-Keljo
 
TSK Keskiaika venekuntien retki 
13.03.2020-15.03.2020 Kunstenniemi
 
L-SP Ensiavun kertauskurssi 
14.03.2020-14.03.2020 Partiotoimisto, Pori
 
PPP Pompeius-perheretkipäivä 
14.03.2020-14.03.2020 Rokuan leirikeskus Salmisentie 300 91670 Rokua
 
Tiedelauantai, Sähkö 14.3. 
14.03.2020-14.03.2020 Tiedeka, Ilvestie 19, Tampere
 
TP Tiedelauantai - Sähkö 
14.03.2020-14.03.2020 Tiedeka Ilvestie 19, Tampere
 
FiSSc: FiSScExplosion 
14.03.2020-15.03.2020 Anmälning senast 15.1, Pälkäne, Laitikkala
 
Kajaanin Riekon Kieppaus talvikisamatkalle 
14.03.2020-15.03.2020 Kajaani
 
Kuku talviretki Kefeus '20 Sudenpennut 
14.03.2020-15.03.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
Panda2020 
14.03.2020-15.03.2020 Syöksynsuun leirikeskus, Syöksynsuu 27, Hämeenlinna
 
Partion kevätpäivät 2020 
14.03.2020-15.03.2020 Nurmijärvi, Kiljavan opisto, Kotorannantie 49, 05250 Kiljava
 
Riekon kiepaus II 
14.03.2020-15.03.2020 Kajaani
 
Riekon Kiepaus II - Partiotaitojen talvi SM-kilpailut 
14.03.2020-15.03.2020 Kajaani
 
Sailors: Vårförläggning 
14.03.2020-15.03.2020 Lärkans, Noux
 
Jänöhetki 2/20 
15.03.2020 Olarin alue
 
Kun kana kohtaa haahkan 
15.03.2020-15.03.2020 Porkkala
 
SP Iltakoulu: KV-leirimatkat (avoin kaikille) 
17.03.2020-17.03.2020 Sopu-Kupoli, Partioasema, Töölönkatu 55 ja etäyhteys
 
L-SP Vaeltajien A-ilta "Alkusammutus ja palokuntatoiminta" 
18.03.2020-18.03.2020 Turku ja Pori
 
PP - Partiolaisten Hätä ensiapukurssi 
18.03.2020-18.03.2020 Vaasa
 
Uusimaa & PäPa - Vaeltajaohjelmailta 
18.03.2020-18.03.2020 Partioasema (Töölönkatu 55, Hki)
 
Hyppy20-talvileiri 
20.03.2020-22.03.2020 Pajaniemi Lempäälä.
 
Johtajarentoutus 2020 
20.03.2020-22.03.2020 Kesäranta
 
J-SP Akelan ja Sammon koulutus 1/20 
20.03.2020-22.03.2020 Piispala, Kannonkoski
 
Kanahaukkojen kämppäretki 
20.03.2020-22.03.2020 Susiveikkojen Kämppä, Mylly-Majalammentie 176, Vihti
 
Keväthaikki 
20.03.2020-22.03.2020 Ympäri kansallispuistoa ja lähiseutuja.
 
Kevätretki 2020 
20.03.2020-22.03.2020 
 
Kirahvien kaupunkiretki Junalla Joensuuhun 
20.03.2020-22.03.2020 
 
KuKu Tyttötarpojien retki 2020K 
20.03.2020-22.03.2020 Särkijärvi
 
Lumikko-vartion retki 
20.03.2020-22.03.2020 
 
Selviytyjät-talviretki 
20.03.2020-22.03.2020 Lehdesmäen Lomakoti (Salmijärventie 54 17800 Kuhmoinen)
 
J-SP Partiojohtajan peruskoulutus aikuisille 1/20 
20.03.2020-19.04.2020 Piispalan nuorisokeskus, Kannonkoski sekä Röskö, Kitee
 
HP Veneenohjaajakurssi (VOK) 
20.03.2020-30.06.2020 Teoriaosa Sysmä, Isorannan leirikeskus
 
J-SP ryhmänohjaajakoulutus 
20.03.2020-25.10.2020 Piispalan nuorisokeskus, Kannonkoski sekä Joensuun seutu
 
E-KP Piirihallituksen kokous 3/20 
21.03.2020-21.03.2020 Lappeenranta
 
HUOLTO: maaliskuun lauantai 
21.03.2020-21.03.2020 Heinänokka
 
J-SP Lippukuntapäivä 
21.03.2020-21.03.2020 Piispalan nuorisokeskus, Kannonkoski
 
Kaira goes Itämeri -johtajahuolto 
21.03.2020-21.03.2020 TallinkSIlja, Turku-Maarianhamina
 
Kotilot: kiipeilyä (21.3. tai 28.3. päivä varmistuu myöhemmin) 
21.03.2020-21.03.2020 Paikka tarkentuu myöhemmin.
 
L-SP Tarpojien taitopäivä "Kohti pohjoista" 
21.03.2020-21.03.2020 Merikarvia
 
Timantti-Tikkojen päiväretki Tampereelle 
21.03.2020-21.03.2020 Tampere
 
Uusimaa - Sudenpentu/seikkailijaohjelman perusteet 
21.03.2020-21.03.2020 Porvoon suomalainen seurakuntakoti, Lundinkatu 5
 
EA1-kurssi KEVÄT 2020 
21.03.2020-22.03.2020 Ekilä, Lönnrotinkatu 14, Mikkeli
 
PhipsaPhossujen kämppäretki 
21.03.2020-22.03.2020 Merkitse tähän, missä tapahtuma järjestetään. Mitä tarkempi, sen parempi!
 
PP - Sykähdys lippukuntapäivät 
21.03.2020-22.03.2020 Kälviä
 
PP- Sykähdys 2020 lippukuntapäivät - Ensitieto 
21.03.2020-22.03.2020 Kälviä
 
PäPa ja Uusimaa LPK-tuen treffit 
21.03.2020-22.03.2020 Kiljavan ala-kämppä
 
SuSe 2020 
21.03.2020-22.03.2020 Liesan maja, Väljäntie 135, 21420 Lieto
 
SuSe 2020 (Tarpojat, Samoajat, Vaeltajat, Aikuiset) 
21.03.2020-22.03.2020 Liesan maja, Väljäntie 135, 21420 Lieto
 
SVPR Nahkaliljat 
21.03.2020-22.03.2020 
 
Vårförläggning 2020 
21.03.2020-22.03.2020 Jeanne D Arc -stugor, i Noux Suokalliontie 21, 02860 Esbo
 
Kevätkokous 2020 
22.03.2020 Olarin kappeli
 
E-KP Kevätkokous 2020 
22.03.2020-22.03.2020 
 
HUOLTO: maaliskuun sunnuntai 
22.03.2020-22.03.2020 Heinänokka
 
J-SP kevätkokous lounas ilmoittautuminen 
22.03.2020-22.03.2020 Piispalan nuorisokeskus, Kannonkoski
 
PP- Kevätkokous 
22.03.2020-22.03.2020 Kälviä
 
Uusimaa - Jamix-ruokatietopankkikoulutus 
22.03.2020-22.03.2020 Partioasema, Töölönkatu 55, Helsinki
 
L-SP Ko-Gi-ohjaaminen -koulutus 
24.03.2020-24.03.2020 Partiotoimisto, Turku
 
HP Akela- ja sampovihjarit 
25.03.2020-25.03.2020 Tampere
 
PäPa Organisaatiossa toimiminen -koulutusilta: projekti 
25.03.2020-25.03.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
ROK Länsi-Helsinki 2020 
25.03.2020-18.05.2020 
 
SP Ko-Gi 139 (vaellus) 
26.03.2020-26.03.2020 Tarkista partio.fi/kogi
 
HP Hygieniapassikoulutus 
27.03.2020-27.03.2020 Lahti
 
KuKu Vuorelan lauman retki 2020K 
27.03.2020-28.03.2020 Särkijärvi
 
Sjöscoutdagen i stockholm 
27.03.2020-28.03.2020 Stockholm
 
Earth Hour Celebration 
27.03.2020-29.03.2020 Kavalahti Camp Centre, Björnvikintie 109, 10230 Inkoon as.
 
Joutsikäpy 
27.03.2020-29.03.2020 Tammen leirikeskus
 
Kevään lippukuntaretki 2020 
27.03.2020-29.03.2020 
 
Panda SuSe-retki 
27.03.2020-29.03.2020 Usmitupa
 
PerPäLe goes 20-luku 
27.03.2020-29.03.2020 Vesala; Rysä Vesalantie 136 41940 Vesanka
 
PäPa EA-mammutti 2020 
27.03.2020-29.03.2020 Kiljavan leirikeskus
 
Retki Poukamassa 
27.03.2020-29.03.2020 Poukaman leirikeskus
 
Riihitys 2020 
27.03.2020-29.03.2020 
 
Sjöscoutdagen 2020 
27.03.2020-29.03.2020 Skeppsholmen, Stockholm Åbo-Stockholm-Åbo
 
Sudenpentujen kevätretki 
27.03.2020-29.03.2020 Liesan maja, Väljäntie 135, 21420 Lieto
 
Valashaiden retki 
27.03.2020-29.03.2020 Korpitörmä, Suvirannantie 242 Pornainen
 
SP:n kipparikurssin teoriaosat 27.-29.3. ja 17.-19.4.2020 
27.03.2020-19.04.2020 
 
Aurora Talvi-pt-kilpailu Sodankylässä 
28.03.2020-28.03.2020 Sodankylä
 
HP Kevätkokous ja Johtajapäivä 
28.03.2020-28.03.2020 
 
Kolon ja varaston siivouspäivä 
28.03.2020-28.03.2020 Kolo
 
PP - aluetapaaminen - 1 Vohkasu 
28.03.2020-28.03.2020 Kuusamo
 
Uusimaa - Lippukuntapäivä 
28.03.2020-28.03.2020 Nummen Seuratalo, Koulukuja 7, 09810 Nummi
 
FiSSc: Spejardagar, Närpes 
28.03.2020-29.03.2020 Anmälning senast 15.1, Närpes, Vargberget
 
FiSSc: Spejardagar, Pargas 
28.03.2020-29.03.2020 Anmälning senast 15.1, Pargas
 
HeSS: Räddningskurs med första hjälpen 1 och uppdatering 
28.03.2020-29.03.2020 Noux, Lärkans, Ruuhijärvivägen 5
 
HP Ensiapu I -koulutus 
28.03.2020-29.03.2020 Partiotoimisto, Tampere
 
FiSSc: Skepparkurs, teori 
28.03.2020-19.04.2020 Anmälning senast 1.3, Åbo (första veckoslutet), Helsingfors (andra veckoslutet)
 
L-SP Kevätkokous 
29.03.2020-29.03.2020 Kuntoutuskeskus Kankaanpää Kelankaari 4 38700 KANKAANPÄÄ
 
L-SP Lippukuntafoorumi 
29.03.2020-29.03.2020 Kuntoutuskeskus Kankaanpää Kelankaari 4 38700 KANKAANPÄÄ
 
PäPa Erätaito II Jatkokurssi 1/2020 
30.03.2020-05.04.2020 Maastossa
 
HeSS: Första hjälpen 1 fyra kvällar 
31.03.2020-21.04.2020 Helsingfors, Scoutstationen, Tölögatan 55
 
2020 Huhtikuu
Uusimaa - Lisää aikuisia -webinaari goes Partioviikko 
01.04.2020-01.04.2020 netissä Skypen välityksellä
 
Diddes plupptest 
01.04.2020-03.04.2020 På månen
 
Kotilot: solmukokous 
02.04.2020-02.04.2020 Kolo
 
SP Ko-Gi 138 (lyhyt leiri) 
02.04.2020-02.04.2020 Tarkista partio.fi/kogi
 
Turun Partiolaisten Rummutuskurssi 
02.04.2020-23.04.2020 Turun Partiotoimisto, Läntinen Pitkäkatu 13, Turku.
 
HeSS Innebandyturnering 2020 
03.04.2020-03.04.2020 Arena Center, Kvarnbäcken, Helsingfors
 
HP Hygieniapassikoulutus 
03.04.2020-03.04.2020 Partiotoimisto, Tampere
 
SP Ko-Gi 137 (pitkä leiri) 
03.04.2020-03.04.2020 Tarkista partio.fi/kogi
 
Erkkien kevätkämppis 
03.04.2020-04.04.2020 Merkitse tähän, missä tapahtuma järjestetään. Mitä tarkempi, sen parempi!
 
KuKu Hanna Tolvasen poikalauman yhden yön retki 2020K 
03.04.2020-04.04.2020 Särkijärvi
 
E-KP Tarpojamajakka 
03.04.2020-05.04.2020 Koivunen, Joutseno
 
HP Partiotaitokilpailujen järjestämiskurssi 
03.04.2020-05.04.2020 Tampere
 
HUPA sudenpenturetki 
03.04.2020-05.04.2020 Sammalinen, Toivakka
 
Kevätretki 
03.04.2020-05.04.2020 Peurantupa Koivuharjuntie 78 03100 Nummela
 
Kevätretki mäpa 
03.04.2020-05.04.2020 
 
Kissankäpälien vaellus 
03.04.2020-05.04.2020 
 
L-SP tosu-viikonloppu 
03.04.2020-05.04.2020 
 
PP - Retkeilyn peruskurssi (ET1) 
03.04.2020-05.04.2020 Lapua
 
Sähkörauskujen retki 
03.04.2020-05.04.2020 Kämppä, Taka-Keljo
 
Uusimaa - Tarpojien piirimajakka (leiri) 
03.04.2020-05.04.2020 Ilmoitetaan myöhemmin
 
E-KP Veneenohjaajakurssi VOK 2020 
03.04.2020-24.05.2020 
 
L-SP Partiojohtajan peruskoulutus V/2020 (Otava) 
03.04.2020-29.07.2020 
 
HP Partiojohtajaperuskurssi 3/2020 
03.04.2020-09.08.2020 I-osa: Laitikkala, Pälkäne II-osa: Pajaniemi, Lempäälä
 
FiSSc: Introduktion i normkritiskt ledarskap 
04.04.2020-04.04.2020 Sista anmäldningsdag 15.1. Helsingfors
 
Peikkoralli XIXth century- Villi länsi 
04.04.2020-04.04.2020 
 
PäPa Järjestyksenvalvojan kertauskoulutus 2020 
04.04.2020-04.04.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
Teatteriretki Helsinkiin 
04.04.2020-04.04.2020 Retki Helsinkiin la 4.4 2020:
 
EA2-kurssi KEVÄT 2020 
04.04.2020-05.04.2020 Ekilä, Lönnrotinkatu 14, Mikkeli
 
HP Rastipäällikkökoulutus 
04.04.2020-05.04.2020 Tampere
 
PK EA1-kurssi 4.-5.4 
04.04.2020-05.04.2020 
 
Napapiirin Sankarit vol. 3 
04.04.2020-12.04.2020 UKK kansallispuisto
 
FiSSc: Navigatortalko 
04.04.2020-05.05.2020 Anmälning senast 29.3, Lovisa
 
Pilkkiretki 
05.04.2020-05.04.2020 
 
Pilkkiretki 
05.04.2020-05.04.2020 
 
PäPa Pj-valtakirjat kuntoon -ilta 
08.04.2020-08.04.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
SP Ko-Gi 136 (pääsiäinen) 
08.04.2020-08.04.2020 Tarkista partio.fi/kogi
 
Lappi 2020 
08.04.2020-13.04.2020 Rovaniemi, Leirikarin leirikeskus
 
Pääsiäisleiri 2020 - Lapin-Häme LoSa&AlJy 
08.04.2020-13.04.2020 Kiilopää, Lapin-Hämeen leirikeskus
 
Pääsiäisvaellus 2020 - Lapin-Häme LoSa&AlJy 
08.04.2020-13.04.2020 Kiilopää, Lapin-Hämeen leirikeskus
 
pääsiäisleiri 2020 
08.04.2020-14.04.2020 rovajärven kämppä inarissa otsamo tunturin vieressä :)
 
Vihterä Pääsiäisretki Repoveden kansallispuistoon 
09.04.2020-12.04.2020 Repoveden kansallispuisto
 
PP-Partiojohtajien peruskurssi #31 
09.04.2020-13.04.2020 Utajärvi
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 2-2020 pääsiäinen (kämpällä) 
09.04.2020-13.04.2020 Kiljava, Kassu
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 3-2020 pääsiäinen (maastossa) 
09.04.2020-13.04.2020 Maastossa
 
TP Ryhmänohjaajakoulutus 1/2020 
09.04.2020-13.04.2020 Pajaniemi, Lempäälä
 
TP Vaellusbussi UKK-puistoon 
09.04.2020-14.04.2020 Urho Kekkosen kansallispuisto
 
HUOLTO: huhtikuun perjantai 
10.04.2020-10.04.2020 Heinänokka
 
Pääsiäisvaellus 2020 
10.04.2020-13.04.2020 
 
L-SP Partiojohtajan peruskoulutus IV/2020 
10.04.2020-22.08.2020 
 
HUOLTO: huhtikuun lauantai 
11.04.2020-11.04.2020 Heinänokka
 
HUOLTO: huhtikuun sunnuntai 
12.04.2020-12.04.2020 Heinänokka
 
L-SP Vaeltajien retki Vässarön partiosaareen Ruotsissa: ennakkotapaaminen 
15.04.2020-15.04.2020 
 
PäPa Organisaatiossa toimiminen -koulutusilta: kehityshankkeen toteuttaminen 
15.04.2020-15.04.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
PäPa Erätaito I Peruskurssi 1/2020 
15.04.2020-19.04.2020 Maastossa
 
E-KP Piirihallituksen kokous 4/20 
16.04.2020-16.04.2020 Lappeenranta
 
Kotilot: geokätköilyä 
16.04.2020-16.04.2020 Turun seudulla, paikka tarkentuu myöhemmin.
 
PäPa Lippukunnan johtokolmikoiden perehdytys 2/2020 
16.04.2020-16.04.2020 Partioasema, Töölönkatu 55, 00250 Helsinki
 
Lumiluola retki Kittilään 
16.04.2020-22.04.2020 
 
HEV Sudenpentujen ritariretki 
17.04.2020-19.04.2020 Meriharjun luontotalo, Uutelantie 32
 
KuKu tyttöseikkailijoiden retki 2020K 
17.04.2020-19.04.2020 Särkijärvi
 
L-SP Akelakoulutus 
17.04.2020-19.04.2020 
 
L-SP Sampokoulutus 
17.04.2020-19.04.2020 
 
Majavan rekti 
17.04.2020-19.04.2020 Rajamyyrä. Saaren kylä, Mäntsälä.
 
Tarpojaretki 
17.04.2020-19.04.2020 
 
Tarpojien majakka 
17.04.2020-19.04.2020 Kämppä Iso-Kairintie 34 Vihti
 
Uusimaa - Partiojohtajan peruskoulutus 2/2020 
17.04.2020-23.08.2020 Pornainen & Tuusula
 
FiSSc: Grundutbildning för scoutledare 17.4 - 4.10.2020 (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
17.04.2020-04.10.2020 Anmälning senast 15.1. Plats: Borgå, Stensböle. Anmälningstiden förlängd till 16.2
 
Ennevvanhaan MäPa 
18.04.2020 
 
Ennevvanhaa (lippukunnan oma ilmoittautuminen) 
18.04.2020-18.04.2020 Tampere
 
Ennevvanhaa OR-VI kevätkisat 2020 - tekijät 
18.04.2020-18.04.2020 
 
HP Ennevvanhaa (Or-Vi-kisat) 
18.04.2020-18.04.2020 Tampere
 
L-SP Akelakoulutus monimuotoisena 
18.04.2020-18.04.2020 
 
L-SP Sampokoulutus monimuotoisena 
18.04.2020-18.04.2020 
 
KuKu Hannan Kisosen lauman yhden yön retki 2020K 
18.04.2020-19.04.2020 Särkijärvi
 
Pandayöretki (perhepartio ja sudenpennut) 
18.04.2020-19.04.2020 Ilmoitetaan myöhemmin
 
PP - Partiolaisten ensiavun peruskurssi 
18.04.2020-19.04.2020 Vaasa
 
Merikotkien Metsäretki 
19.04.2020-19.04.2020 Suurpelto Rakkauden puiston metsä Lillhemtintie 02250 Espoo
 
PäPa Sudenpentutapahtuma - SuperSupe 2020 
19.04.2020-19.04.2020 
 
HeSS: Citymanöver 2020 
20.04.2020-20.04.2020 Helsingfors
 
Yrjönpäiväjuhla 
20.04.2020-20.04.2020 
 
Partioviikko 2020 
20.04.2020-26.04.2020 
 
E-KP Yrjönpäivän iltajuhla 2020 
23.04.2020-23.04.2020 
 
Yrjönpäiväjuhla 
23.04.2020-23.04.2020 Uusi kolo
 
E-KP Samoajien iltajuhla 
24.04.2020-24.04.2020 
 
Pandayöretki (seikkailijat ja tarpojat) 
24.04.2020-26.04.2020 ilmoitetaan myöhemmin
 
FiSSc: Scoutledarträff i Jakobstad 
25.04.2020-25.04.2020 Anmälning senast 17.4. Jakobstad, exakt plats klarnar senare
 
FiSSc: Scoutledarträff i Åbo 
25.04.2020-25.04.2020 Anmälning senast 17.4. Åbo, Scoutkansliet (LSP)
 
HAPA: Perinteinen kevätkävely, HaPa 55 vuotta 
25.04.2020-25.04.2020 Hauhon Seurakuntatalo, Kotkontie 3, 14700 Hauho
 
Hunaja 2020 -kevät- ja seikkailijakilpailut 
25.04.2020-25.04.2020 
 
L-SP Hunaja 2020 -kevät- ja seikkailijakilpailut 
25.04.2020-25.04.2020 Rauma
 
PP - Wanha Herra - Partiotaitojen kevätkilpailu 
25.04.2020-25.04.2020 Raahe
 
PäPa Törmä 2020 päiväsarjojen kevätkisa 
25.04.2020-25.04.2020 
 
Tiedelauantai, Matojen matkassa 25.4. 
25.04.2020-25.04.2020 Tiedeka, Ilvestie 19, Tampere
 
TP Tiedelauantai - Matojen matkassa 
25.04.2020-25.04.2020 Tiedeka Ilvestie 19, Tampere
 
Yhteentörmäys-Törmä 2020 25.4 / JDA Tigers 
25.04.2020-25.04.2020 
 
Arvoitusten saari (Seikkailijoiden yhteinen yöretki) 
25.04.2020-26.04.2020 Saarijärven leirialue.
 
E-KP Piiripäivät 
25.04.2020-26.04.2020 Lauritsala
 
Gepardien ensimmäinen oma retki 
25.04.2020-26.04.2020 BP- maja, Siikaniemi
 
HP Ensiapu II -kurssi 
25.04.2020-26.04.2020 Laitikkalan koulu, Pällkäne
 
Kuku sudenpentujen Limingan retki 
25.04.2020-26.04.2020 Liminka
 
Käpyjen retki Eskon laavulle 
25.04.2020-26.04.2020 
 
L-SP Ensiavun peruskurssi 
25.04.2020-26.04.2020 Etelä
 
Seikkailijakisat Hunaja2020 ja Merilehmien omaretki 
25.04.2020-26.04.2020 Seikkailijakilpailut Hunaja2020 (Unaja, Rauma) Merilehmien omaretki (Mynämäki)
 
Vårhajk 2020 
25.04.2020-26.04.2020 Kurjenrahka nationalpark, Åbo
 
E-KP Partioparaatipäivä 
26.04.2020-26.04.2020 Lauritsala
 
FiSSc: Scoutledarträff i Helsingfors 
26.04.2020-26.04.2020 Anmälning senast 17.4. Helsingfors, Scoutstationen
 
FiSSc: Scoutledarträff i Vasa 
26.04.2020-26.04.2020 Anmälning senast 17.4. Vasa, SFV
 
L-SP Sukellus seikkailijaohjelmaan samoajille 
26.04.2020-26.04.2020 Partiotoimisto, Turku
 
PäPa Perheiden Partiopäivä 
26.04.2020-26.04.2020 Kansalaistori
 
Rannikkoseudun alueen ROK 
26.04.2020-06.09.2020 
 
SP Iltakoulu: KV-koulutukset (avoin kaikille) 
27.04.2020-27.04.2020 Tori, Partioasema, Töölönkatu 55 ja etäyhteys
 
Suunnistusilta 28.4. 
28.04.2020-28.04.2020 Selviää myöhemmin
 
TP Suunnistusilta 
28.04.2020-28.04.2020 
 
2020 Toukokuu
Mäntän Alueen ROK 2020 osa 2  
01.05.2020-03.05.2020 
 
Uusimaa - Monimuotoinen luotsikoulutus (Valkaman yhteydessä) 
01.05.2020-31.08.2020 Lähiopetus Valkamalla Syndalenissa, Hangossa
 
Uusimaa - Monimuotoinen pestijohtajakoulutus (Valkaman yhteydessä) 
01.05.2020-31.08.2020 Lähiopetus Valkamalla Syndalenissa, Hangossa
 
J-SP Noppa 2020 sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Kiihtelysvaara 
02.05.2020-02.05.2020 Kiihtelysvaara
 
FiSSc: Navigatortalko 
02.05.2020-03.05.2020 Anmälning senast 26.4, Lovisa
 
Hanki2020 - Talvivaellus 
02.05.2020-09.05.2020 Päätetään yhdessä kun vaellusryhmä koossa, esim. Sarek/Halti/Saariselkä. Vaellus järjestetään opastettuna jos vähintään 3 samoajaa/aloittelevaa vaeltajaa.
 
L-SP Partioparaati 
03.05.2020-03.05.2020 Tuomiokirkkotori, Turku Kokoontuminen Tuomiokirkkotorilla alkaa klo 13.30. Kenttäjuhla kirkolla alkaa vakiintuneeseen aikaan klo 14.00.
 
Partioparaati 
03.05.2020-03.05.2020 Kokoontuminen kololla klo 12.00.
 
Partioparaati 
03.05.2020-03.05.2020 
 
Partioparaati 
03.05.2020-03.05.2020 Uusi kolo, Turun keskusta
 
TB Juhlavuoden paraatimatka 2020 
03.05.2020-03.05.2020 Turku
 
ViVe Partio tutuksi -kurssi 
03.05.2020-03.05.2020 Viikin kolo (Vouti Björnramin kuja 3)
 
PäPa Kalliokurssi (teoriailta ja käytännön osuus) 
03.05.2020-17.05.2020 Havukallio, Hollola
 
Uusimaa - Webinaari: Houkutteleva ja toimiva lippukunnan viestintä 
05.05.2020-05.05.2020 kotisohvalla netin välityksellä
 
TP Yrjönviesti 
07.05.2020-07.05.2020 
 
FiSSc: Roversmäll 
08.05.2020-10.05.2020 Anmälning senast 31.3, Vasa, Kronvik lägergård
 
Kohtaus 2020 
08.05.2020-10.05.2020 Järvenpään seurakuntaopisto
 
KuKu Tarpojapoikien retki 2020K 
08.05.2020-10.05.2020 Särkijärvi
 
Saaristoseikkailu 
08.05.2020-10.05.2020 Kopparnäs - Störsvik Kopparnäsintie 432, 10160 Degerby
 
SP Valmentajakoulutus 2/2020 
08.05.2020-10.05.2020 Seurakuntaopisto, Järvenpää
 
E-KP Hepohiekan kevättalkoot 
09.05.2020-09.05.2020 Etelä-Karjalan Partiolaiset ry:n leirialue Hepohiekka, Taipalsaari
 
E-KP SuSe-kisa 
09.05.2020-09.05.2020 
 
FiSSc: Navigatortalko 
09.05.2020-09.05.2020 Anmälning senast 3.5, Lovisa
 
HP Noppa -sudenpentukilpailu 
09.05.2020-09.05.2020 Forssa ja Mänttä
 
J-SP OrViKe kevätkisat Lauantain toivotut 
09.05.2020-09.05.2020 Kuopio
 
L-SP Kurnunkierros XXXIV 
09.05.2020-09.05.2020 
 
L-SP Sudenpentukilpailut "Noppa" 
09.05.2020-09.05.2020 Kaarina
 
L-SP Sudenpentukilpailut "Noppa" 
09.05.2020-09.05.2020 Harjavalta
 
Noppa – sudenpentu- ja seikkailijakisa (PoPin ilmoittautuminen) 
09.05.2020-09.05.2020 Muhos
 
PP - Noppa - Sudenpentu- ja seikkailijakilpailu 
09.05.2020-09.05.2020 Muhos
 
JOTT nahkaliljat 2020 
09.05.2020-10.05.2020 Katariinan kirkko - Takkulankorpi
 
Kaaosteoria 2020 
10.05.2020-10.05.2020 Tapahtuman aloituspaikka tarkentuu myöhemmin. Kisa-alue on Turun keskustasta ja lähialueet.
 
Kotilot: suunnistusta (vk 20, päivä ja aika tarkentuu myöhemmin) 
11.05.2020-11.05.2020 Turun seudulla, paikka ja aika tarkentuu myöhemmin.
 
HeSS: Lärkans talko maj 2020 
12.05.2020-12.05.2020 Lärkans scoutsttuga, Ruuhijärvivägen 5, Noux, Esbo
 
PäPa EA-kertauskurssi maastossa 
13.05.2020-13.05.2020 
 
HeSS: Första hjälpen uppdatering 
14.05.2020-14.05.2020 Helsingfors, Scoutstationen, Tölögatan 55
 
Karhunkömmellys 
15.05.2020-16.05.2020 Paikka
 
Amazing Race -kevätretki 
15.05.2020-17.05.2020 
 
Kanahaukkojen vaellus 
15.05.2020-17.05.2020 
 
Luodetuuli III 
15.05.2020-17.05.2020 Oriniemen partiomaja
 
PäPa Leikkikurssi 1/2020: Mittarimato 
15.05.2020-17.05.2020 Kiljava
 
Seikkalijapeli 
15.05.2020-17.05.2020 
 
Uusimaa - Melontaretki 
15.05.2020-17.05.2020 Päijänne
 
Uusimaa – Valkaman tekijäseminaari 
15.05.2020-17.05.2020 Kiljavan kurssi- ja leirikeskus, Rajamäki
 
J-SP Noppa 2020 sudenpentu- ja seikkailijakilpailut Viitasaari 
16.05.2020-16.05.2020 Viitasaari
 
Partiotaitojen kevät-SM-kisat Tervaus 2020 
16.05.2020-16.05.2020 Kiljava, Nurmijärvi
 
Uusimaa - Haku tekijäksi Tervaus 2020 -kevät-SM-kisoihin 
16.05.2020-16.05.2020 
 
E-KP Jarrun Lenkki 
16.05.2020-17.05.2020 
 
HP Leon Lenkki ja Hilkan Kilpa 
16.05.2020-17.05.2020 Kangasala
 
HP Retkeilykurssi sisuille 
16.05.2020-17.05.2020 Laitikkala
 
L-SP Ensiavun jatkokurssi 
16.05.2020-17.05.2020 Etelä
 
PäPa Valppaana 2020 yösarjojen kevätkisa 
16.05.2020-17.05.2020 
 
Jänöhetki 3/20 
17.05.2020 Olarin alue
 
Kevään tutustumiskäynti lippukunta Jeanne d'Arcin kämpille Nuuksioon 
17.05.2020-17.05.2020 Lippukunta Jeanne d'Arc:n partiokämpät (Suokalliontie 21, 02860 Espoo)
 
Kotilot: Luolavuori-retki 
19.05.2020-19.05.2020 Turun seudulla, paikka ja aika tarkentuu myöhemmin.
 
PäPa Organisaatiossa toimiminen -koulutusilta: Ryhmän toiminnan suunnittelu 
19.05.2020-19.05.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 4-2020 helatorstai 
20.05.2020-24.05.2020 Kavalahden leirikeskus
 
L-SP Suunnistusmestaruuskilpailut "Ilmoi pidelly" 
21.05.2020-21.05.2020 Pori
 
SP Ko-Gi 140 (kaamos) 
21.05.2020-21.05.2020 Tarkista partio.fi/kogi
 
FiSSc: Skepparkurs, praktik 
21.05.2020-24.05.2020 Anmälning senast 15.4, Lovisa-Helsingfors
 
Å'Bear 2020 
21.05.2020-24.05.2020 Ahvenanmaa
 
L-SP Selviytymismajakka Sotahuuto 
22.05.2020-24.05.2020 Somero
 
L-SP Survival (ET3) 
22.05.2020-24.05.2020 
 
Lököjotos LVI 
22.05.2020-24.05.2020 Pohjois-Karjala, kisakyyti Joensuusta.
 
PP- Touko-Tuulevat - Luottamushenkilöpäivät 
22.05.2020-24.05.2020 Kurikka
 
Sepeli 2020 
23.05.2020-23.05.2020 Itä-Turku
 
Kadonneen saaren arvoitus (Seikkailijoiden yhteinen yöretki) 
23.05.2020-24.05.2020 Saarijärven leirialue.
 
Reissu20  
24.05.2020 Tampere
 
HP Reissu20 paraatiretkipäivä 
24.05.2020-24.05.2020 Tampere
 
Rogainmestaruuskilpailut 
24.05.2020-24.05.2020 Turun seutu
 
E-KP Piirihallituksen kokous 5/20 
31.05.2020-31.05.2020 Lappeenranta
 
Kuku Lippukuntaleiri 2020, muut kuin sudenpennut 
31.05.2020-04.06.2020 Ruokoniemen lähimaasto
 
KuKu Lippukuntaleiri 2020, perhepartio 
31.05.2020-04.06.2020 Ruokoniemen lähimaasto
 
Nuortti'20-vaellus 
31.05.2020-07.06.2020 Nuorttijoen maastot, Urho Kekkosen kansallispuisto
 
2020 Kesäkuu
Kuku Lippukuntaleiri 2020 Sudenpennut 
01.06.2020-04.06.2020 Ruokoniemen lähimaasto
 
Alkulähteille - Englannin juhlaleiri 2020 - 
01.06.2020-08.06.2020 Englanti
 
Huippuvuorten vaellus 
01.06.2020-08.06.2020 
 
PäPa Ulko boulder kokeilu 
03.06.2020-03.06.2020 Ulkona
 
E-KP Iltapurjehdus 
04.06.2020-04.06.2020 
 
HP Kohu-samoajaleiri 
04.06.2020-07.06.2020 Keuruu
 
Vaellus majakka / JDA Tigers 
05.06.2020-07.06.2020 
 
RMP:n Puolan matka 
05.06.2020-08.06.2020 
 
Kasukka-pyörävaellus "Åland 2020" Ahvenanmaalla 
05.06.2020-13.06.2020 Ahvenanmaa
 
Helmin leiri sa, va, ai? 
08.06.2020 Säkylän Pyhäjoki
 
Helmin leiri se, ta? 
08.06.2020 Säkylän Pyhäjoki
 
Helmin leiri su? 
08.06.2020 Tippsundin leirialue (Kahiluodontie 386, 23310 Taivassalo)
 
FiSSc: Kvällsseglats för äventyrsscouter 
08.06.2020-08.06.2020 Anmälning senast 15.4, s/y Navigator, Helsingfors
 
Spejarnas sommarläger 
08.06.2020-11.06.2020 Partioniemi, Lojo
 
FiSSc: Kvällsseglats för äventyrsscouter 
09.06.2020-09.06.2020 Anmälning senast 15.4, s/y Navigator, Helsingfors
 
FiSSc: Kvällsseglats för äventyrsscouter 
10.06.2020-10.06.2020 Anmälning senast 15.4, s/y Navigator, Helsingfors
 
HMT goes Enklanti 
10.06.2020-16.06.2020 Hyvinkään Metsätyttöjen samoajat, vaeltajat ja aikuiset lähtevät Englantiin 2020 kesäkuussa. Matkustamme road trip henkeen ympäri Englantia yöpyen leirintäalueilla ja vierailemme suurimmissa partionähtävyyksissä kuten Gilwell Park, Brownsea Island ja Pax Lodge. Alustava matkasuunnitelma (tarkennuksia ja muutoksia tulossa): 10.6. Oxford 12.6. Stonehenge 13.6. Brownsea Island 14.6. Lontoo / Pax Lodge 15.6. Gilwell Park Osallistuminen: Osallistujksi hyväksytään kaikki vuoden 2019 aikana samoajaikäkauteen tai sitä vanhempaan ikäkauteen kuuluvat henkilöt. Matkan aikana alle 18-vuotiaiden osallistujien kohdalla suunnitellaan matkan yksityiskohdat huoltajien kanssa. Matkat: Matkustamme Yhdistyneeseen kuningaskuntaan lentoteitse ja matkustamme valtion sisällä alustavan suunnitelman mukaan autolla. Yövymme leirintäalueilla/hostelleissa, matkan aikana arviolta noin kolmessa eri kohteessa. Hinta: maksimissaan 500 €/osallistuja. Koska osallistuminen halutaan matkustaa mahdollisimman monelle, pysytään matkan kokonaishinnassa tämän määrän sisällä. Tämän lisäksi teemme runsaasti varainkeruuta vuoden 2019 ja 2020 aikana, jotta jokaisen osalistujan omakustannehinta pysyisi mahdollisimman matalana. Tarkka hinta selviää syksyllä 2019, kun osallistujien määrä on selvinnyt ja voimme tehdä lopulliset matkavaraukset. Muuta huomioitavaa: Lähdemme matkalla lippukuntamme ja suomalaisen partiotoiminnan edustajina, joten matkan aikana on toimittava tämän tehtävän arvon mukaisesti.
 
FOKKA 2020 
11.06.2020-14.06.2020 Rymättylä, Vienola
 
FiSSc: Nybörjarseglats för roverscouter och ledare 
12.06.2020-14.06.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Helsingfors-Helsingfors
 
MYÖTÄPÄIVÄT 
12.06.2020-14.06.2020 Oulu
 
PP - Myötäpäivät 2020 
12.06.2020-14.06.2020 Oulu
 
PP Terppa ja TePaPa 
12.06.2020-14.06.2020 Oulu
 
TT ry 55 v. juhlamatka Ahvenanmaalle (Jälki-ilmoittautuminen mahdollista)
12.06.2020-14.06.2020 
 
Vargungeläger: Havet är djupt 
12.06.2020-14.06.2020 Kavalahtis lägercenter, Ingå
 
FiSSc: Yes we can -seglats 
27.06.2020-29.06.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Helsingfors-Hangö
 
Hansa 2020 
27.06.2020-05.07.2020 
 
J-SP Partiojohtajan peruskoulutus Vaellus 2/20 
29.06.2020-05.07.2020 Karhunkierros
 
SP Nordic Adventure Race 2020 Färsaaret 
29.06.2020-06.07.2020 Färsaaret
 
2020 Heinäkuu
FiSSc: Skärgårdsseglats 1 
01.07.2020-05.07.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Hangö-Nystad
 
Susikyrö'20 
01.07.2020-05.07.2020 
 
Nimbus 2020 
01.07.2020-08.07.2020 Evon leireilyalue
 
Mänttä "Mallileiri" 2020 
01.07.2020-09.07.2020 Mäntänvuoren leiripaikka
 
L-SP Vaeltajien retki Vässarön partiosaareen Ruotsissa 
02.07.2020-07.07.2020 Vässarö, Ruotsi
 
Kebne'20 
04.07.2020-12.07.2020 Noin 2100:n metrin korkeuteen nouseva Kebnekaise ympäröivine vuoristomaisemineen on vaellusten klassikko ja yksi Lapin kauneimmista helmistä! Sovitaan vaellusreitti (Abiskosta/Nikkaluoktasta) ja -tyyli (siirtyvä/perusleiri Kebnekaisen tunturiasemalla) keväällä kun perusvaellusryhmä kasassa.
 
FiSSc: Kustseglats 
06.07.2020-10.07.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Nystad-Vasa
 
FiSSc: Offshoreseglats 
12.07.2020-19.07.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Vasa-Sundsvall/Höga kusten-Åbo
 
Partiolaiset SuomiAreenalla 
14.07.2020-16.07.2020 Pori
 
Uusimaa – Piirileiri Valkama 2020 
15.07.2020-23.07.2020 Syndalen, Hanko
 
FiSSc: Dagsseglats för äventyrsscouter 
20.07.2020-20.07.2020 Anmälning senast 15.4, s/y Navigator, Åbo
 
AVARA 2020, Helsinki pohjoinen -alueleiri 
20.07.2020-26.07.2020 Kavalahden leirikeskus
 
Hööri 2020 
20.07.2020-26.07.2020 Iin karhusaari
 
E-KP Saaga 2020 
20.07.2020-27.07.2020 E-KP:n Hepohiekan leirialue, Taipalsaari
 
L-SP Otava 2020 Sisuilmoittautuminen 
22.07.2020-26.07.2020 Maisaari, Rymättylä
 
L-SP Otava 2020 
22.07.2020-29.07.2020 Maisaari, Rymättylä
 
J-SP Matka Venäjän Jamboreelle 
23.07.2020-31.07.2020 
 
FiSSc: Dagsseglats för roverscouter och ledare 
25.07.2020-25.07.2020 Anmälning senast 15.4, s/y Navigator, Åbo
 
Muddus 2020 
25.07.2020-01.08.2020 99870 Inari
 
FiSSc: Skärgårdsseglats 2 
26.07.2020-29.07.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Åbo-Sagu (Najs 2020)
 
Galaksi2020 
27.07.2020-02.08.2020 Ruislehdonmäki, Kouvola
 
SP Euroopan Jamboree 
27.07.2020-06.08.2020 Gdansk, Puola
 
FiSSc: På Rätt Köl 
28.07.2020-28.07.2020 Båtlagsanmälning senast 15.4, Sagu
 
Kööri 2020 
28.07.2020-03.08.2020 Leiri järjestetän Kavalahden leirikeskuksessa Ikoossa Björnvikintie 109 10230 Inkoon as.
 
Kööri 2020 Kesi-Helsingin alueleiri 
28.07.2020-03.08.2020 Kavalahden leirikeskus Björnvikintie 109, 10230 Inkoon as.
 
Muisku’20 Vantaan alueleiri 
28.07.2020-04.08.2020 Palotarus, Padasjoki
 
EPT Väiski 2020 
29.07.2020-05.08.2020 Syndalen, Hanko
 
FiSSc: Najs 2020 
29.07.2020-05.08.2020 Ahtela, Sagu
 
2020 Elokuu
HP Partiojohtajaperuskurssi 4/2020, retkeilypainotus 
01.08.2020-06.09.2020 Aloitustapaaminen: 1.8. Pajaniemi Retkiosa: 3.-6.9. Loppi
 
Camp Brave - Leirimatka Skotlantiin - sitova ilmoittautuminen 
02.08.2020-08.08.2020 Dalkeith Country Park, Skotlanti
 
Lippukunnan kesäleiri 
03.08.2020-09.08.2020 
 
FiSSc: Skärgårdsseglats 3 
05.08.2020-09.08.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Sagu (Najs 2020) - Helsingfors
 
E-KP ROK 2020 
07.08.2020-09.08.2020 
 
FiSSc: Roverscout- och ledarseglats 
14.08.2020-16.08.2020 Anmälning senast 15.4. s/y Navigator: Helsingfors-Helsingfors
 
KuKu Toimintasuunnitelmaviikonloppu 2020S 
14.08.2020-16.08.2020 Ruokoniemen leirikeskus
 
E-KP Megasemma; kärkikolmikolle, piirinluottiksille ja kaikille toiminnasta kiinnostuneille 
15.08.2020-15.08.2020 
 
Uusimaa - Piirin luottisseminaari 
15.08.2020-15.08.2020 
 
HP Lippukunnanjohtajien perehdytys 
19.08.2020-19.08.2020 Tampere
 
L-SP Toiminnansuunnittelun päättäminen 
20.08.2020-20.08.2020 
 
FiSSc: UteÖverlevnad 
21.08.2020-23.08.2020 Anmälning senast 15.4, Nyland
 
E-KP Partiojohtajaperuskoulutus 
21.08.2020-18.10.2020 
 
PäPa Erätaito I Peruskurssi 2/2020 
24.08.2020-30.08.2020 Maastossa
 
PP - Hehkut 2020 - Vaasa 
25.08.2020-25.08.2020 Vaasa
 
PP - Hehkut 2020 - Oulu 
26.08.2020-26.08.2020 Oulu
 
PP - Hehkut 2020 - Kokkola 
27.08.2020-27.08.2020 Kokkola
 
LaGrave II 
28.08.2020-06.09.2020 La Grave on pieni kylä Kaakkois-Ranskassa Hautes-Alpesin departementissa Provence-Alpes-Côte d’Azurin alueella. Kauneimpien Alppimaisemien lisäksi runsaasti erilaisia vaellusreittejä, Via Ferrata reittejä (4), ja halukkaille kallio- ja alppikiipeilyreittejä. LaGravea ei turhaan ole useaan kertaan ole äänestetty huippupaikaksi niin luonnon ja itse kylän kauneuden kuin monipuolisten aktiviteettiensa vuoksi! Ja jos tuntuu että LaGrave niin nähty, La Meijen takana avautuu upea Ecrinsin kansallispuisto.
 
2020 Syyskuu
Syysleiri 
01.09.2020-02.09.2020 Syvälahti
 
Partiopuuska – partiosyksyn aloitustapahtuma 2020 
02.09.2020-02.09.2020 Kaikkialla Pohjanmaan partiopaikkakunnilla
 
E-KP syyskisat 
05.09.2020-06.09.2020 
 
Uusimaa - Tervetuloa partioon 
08.09.2020-08.09.2020 
 
SP Kipparikurssin käytännönosa 2020 10.-13.9.2020 
10.09.2020-13.09.2020 Saaristomeri
 
SP Vapaaehtoistuen foorumi 2020 
12.09.2020-12.09.2020 Paikka varmistuu myöhemmin
 
PP - Klapin tekijäilmo 
12.09.2020-13.09.2020 Ilmajoki
 
Uusimaa - Piirin syyspartiotaitokisat 
12.09.2020-13.09.2020 Ruotsinkylä, Tuusula
 
PP- Johtokolmikko monimuotokurssi #5 
15.09.2020-15.12.2020 Monimuotokurssi
 
Uusimaa - Monimuotoinen partiojohtajaperuskoulutus 3/20 
15.09.2020-31.12.2020 
 
E-KP Jatko-ROK 
18.09.2020-20.09.2020 
 
PP-Partiojohtajien peruskurssi #32 
18.09.2020-15.11.2020 Piirin keskiosa
 
Uusimaa - Ensiapukoulutus EA1 
19.09.2020-20.09.2020 Peurantupa, Vihti
 
E-KP Meripartioregatta 
25.09.2020-27.09.2020 
 
FiSSc: UteLedare 
25.09.2020-27.09.2020 Anmälning senast 15.4, Österbotten
 
Uusimaa - Akela- ja sampokoulutus 3/2020 
25.09.2020-27.09.2020 Metsäpirtti, Tuusula
 
Uusimaa - ROK-kouluttajan koulutus 
26.09.2020-26.09.2020 Metsäpirtti, Tuusula
 
Uusimaa - Sudenpentu/seikkailijaohjelman perusteet 
26.09.2020-26.09.2020 Metsäpirtti, Tuusula
 
Uusimaa - Tarpojien taitopäivä (yhteiskuntatarppo) 
26.09.2020-26.09.2020 
 
Affenaretki 
26.09.2020-27.09.2020 Kalapaikka
 
PP- Luotsikurssi 
26.09.2020-27.09.2020 Piirin keskiosa
 
SP Viestinnän ja markkinoinnin koulutusviikonloppu 
26.09.2020-27.09.2020 Helsinki
 
E-KP Joulukampanjapäälliköiden koulutus 
28.09.2020-28.09.2020 Joutseno-talo, Kesolantie 1, 54100 Joutseno
 
TP Suunnistusilta 
29.09.2020-29.09.2020 
 
2020 Lokakuu
Käännekohta partiotaitojen syys-SM-kilpailu TEKIJÄT 
02.10.2020-04.10.2020 Partioasema (Töölönkatu 55)
 
SP Valmentajakoulutus 3/2020 
02.10.2020-04.10.2020 Partioasema, Helsinki
 
Lippukunnan 40-vuotisjuhla ja juhlanäyttely 
03.10.2020-03.10.2020 
 
PP- Ko-Gi-ohjaajakoulutus 
03.10.2020-03.10.2020 Piirin pohjoisosa
 
FiSSc: Spejardagar, västra Nyland 
03.10.2020-04.10.2020 Anmälning senast 15.9, västra Nyland
 
Käännekohta partiotaitojen syys-SM-kilpailu 
03.10.2020-04.10.2020 Pääkaupunkiseutu
 
PP- Akela- ja sampokurssi 
03.10.2020-04.10.2020 Piirin pohjoisosa
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 5-2020 kaupunki-iltoina ja 24h retkellä 
07.10.2020-18.11.2020 Partioasema ja Kiljavan Yläkämppä
 
PP-Partiokouluttajakoulutus 
09.10.2020-11.10.2020 Piirin pohjoisosa
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 6-2020 syysloma 
14.10.2020-18.10.2020 Kiljava, Kassu
 
E-KP Hepohiekan syystalkoot 
17.10.2020-17.10.2020 Etelä-Karjalan Partiolaiset ry:n leirialue Hepohiekka, Taipalsaari
 
E-KP Syyskokous 
18.10.2020-18.10.2020 
 
Uusimaa - Aikuisten erätaitoperuskurssi 
23.10.2020-25.10.2020 Komionlammet, Loppi
 
Uusimaa - Erätaitoperuskurssi 
23.10.2020-25.10.2020 Komionlammet, Loppi
 
PP- Akela- ja sampokurssi 
24.10.2020-25.10.2020 Piirin etelä/keskiosa
 
SpessuTossu 
30.10.2020-01.11.2020 
 
Vaeltajavaellus 2020 
30.10.2020-01.11.2020 Lähtö ja paluu seurakuntakodilta
 
2020 Marraskuu
L-SP Syyskokous 
01.11.2020-01.11.2020 Salo
 
Uusimaa - Lippukuntapäivä ja piirin syyskokous 
01.11.2020-01.11.2020 Nurmijärvi, Klaukkala
 
Uusimaa - Retkiruokakoulutus 
07.11.2020-07.11.2020 
 
PP - Tarpojien taitopäivät 
07.11.2020-08.11.2020 Oulu
 
Lisää aikuisia -webinaari 
10.11.2020-10.11.2020 netissä Skypen välityksellä
 
HP Ensiapu-kurssi sisuille 
10.11.2020-11.11.2020 Iltalinja (esteettön tila), Hämeenpuisto 12, Tampere
 
E-KP Akela-, sampo-, luotsikoulutukset sekä talouskoulutus 
13.11.2020-15.11.2020 
 
PäPa Partiojohtaja-peruskurssi 7-2020 kaksi viikonloppua 
13.11.2020-29.11.2020 Kiljavalla (alakämppä 1. vkl, Kassu 2. vkl)
 
Uusimaa & Päpa - Luotsikoulutus 
14.11.2020-14.11.2020 
 
FiSSc: Första hjälpen 1 
14.11.2020-15.11.2020 Anmälning senast 15.9, norra Österbotten
 
2020 Joulukuu
E-KP Piirin joulukahvit 
01.12.2020-01.12.2020 Joutseno-talo, Kesolantie 1, 54100 Joutseno
 
Uusimaa - Samoaja 2Zh 
05.12.2020-06.12.2020 Kiljavan leirikeskus, Hyvinkää
 
KiPa Itsenäisyyspäivä kaupungin juhla 2020 
06.12.2020-06.12.2020 Keskustan koulu
 
KiPa Itsenäisyyspäivän kirkko 2020 
06.12.2020-06.12.2020 Kirkko
 
KiPa Itsenäisyyspäivän kynttilöiden sytytys sankarihaudoille 2020 
06.12.2020-06.12.2020 SRK-talo / sankarihaudat
 
Lippukunnan yhteinen Joulujuhla 
14.12.2020-14.12.2020 
 
Peltipaitatilaus 
31.12.2020-31.12.2020 
 
Sudenpentupaitatilaus 
31.12.2020-31.12.2020 
 
Tapahtumia 890 kpl.